Misja Afganistan (6)

Misja Afganistan

odc. 6

serial wojenny Polska 2012   od 16 lat
Występują:Paweł Małaszyński, Tomasz Schuchardt, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:W bazie trwają przygotowania do dorocznego Biegu Powstania Warszawskiego.Mamut zawiera układ z Timem. Jeśli zwycięzcą biegu będzie Polak, Tim odda Mamutowi swoją kolekcjonerską broń.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pierwsza produkcja fabularna o polskiej misji w Afganistanie, która opowiada losy żołnierzy 2. plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Dowódcą jednostki jest młody porucznik, Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński). Jego podwładni są przekonani, że swoje stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca - emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) - dowódca 1. plutonu. Konflikt między oficerami pogłębia się, gdy zaczynają rywalizować o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Na misji służą również m.in.: Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański).

W tym odcinku

W bazie trwają przygotowania do corocznego Biegu Powstania Warszawskiego. Przyjmowane są zakłady, czy wyścig wygra któryś z Polaków, czy też może Amerykanin. Mamut zawiera układ z Timem, stacjonującym w amerykańskiej bazie w Ghazni. Jeśli zwycięzcą biegu będzie Polak, Tim odda Mamutowi swoją kolekcjonerską broń. Arek i Iwan zamierzają wystartować w wyścigu. Tymczasem w bazie ląduje śmigłowiec z dziennikarzami akredytowanymi przy biegu. Są między nimi Marta i Olo, którzy - jak się szybko okazuje - interesują się zupełnie innym tematem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)