0-9
13 Ulica
A
ale kino+AMCAnimal PlanetAXNAXN BlackAXN SpinAXN White
B
BBC BritBBC EarthBBC FirstBBC LifestyleBoomerang
C
CANAL+ 1CANAL+ 4KCANAL+ DokumentCANAL+ DomoCANAL+ FamilyCANAL+ FilmCANAL+ KuchniaCANAL+ PremiumCANAL+ SerialeCANAL+ SportCANAL+ Sport 2CANAL+ Sport 3CANAL+ Sport 4Cartoon NetworkCBS EuropaCBS RealityCI PolsatCinemaxCinemax 2Comedy Central
D
Discovery ChannelDiscovery HistoriaDiscovery LifeDiscovery ScienceDisney ChannelDisney JuniorDisney XDDTX
E
Eleven Sports 1Eleven Sports 2Eleven Sports 3Eleven Sports 4Epic DramaEurosport 1Eurosport 2Extreme
F
Filmbox ActionFilmBox ArthouseFilmBox Extra HDFilmBox FamilyFilmBox Premium HDFokus TVFood NetworkFOXFOX Comedy
H
HBOHBO 2HBO 3HGTVHISTORYHISTORY 2
I
ID
K
Kino PolskaKino TV
L
Lifetime
M
Metro TVMezzoMiniMini+MTV Polska
N
Nat Geo PeopleNational Geo.Nat. Geo. WildNickelodeonNicktoonsNowa TVnSport+
P
Paramount ChannelPLANETE+Polonia 1PolsatPolsat 2Polsat CafePolsat Comedy C. E.Polsat DokuPolsat FilmPolsat GamesPolsat NewsPolsat PlayPolsat RodzinaPolsat SerialePolsat SportPolsat Sport ExtraPolsat Sport FightPolsat Sport NewsPolsat Sport Premium 1Polsat Sport Premium 2Polsat Viasat ExplorePolsat Viasat HistoryPolsat Viasat Nature
R
Romance TV
S
SCI FISportKlubStopklatkaSundance TVSuper PolsatSuperstacja
T
Tele 5TLCTNTTravelTTVTV 4TV 6TV PulsTV Puls 2TV RepublikaTV TrwamTVNTVN 7TVN FabułaTVN StyleTVN TurboTVN24TVN24 BiSTVP 1TVP 2TVP ABCTVP DokumentTVP HDTVP HistoriaTVP InfoTVP KobietaTVP KulturaTVP Kultura 2TVP PoloniaTVP RozrywkaTVP SerialeTVP SportTVS
W
WP
Z
Zoom TV
Misja Afganistan

Misja Afganistan

SERIAL WOJENNY Polska 2012-   od 16 lat

Pierwsza produkcja fabularna o polskiej misji w Afganistanie, która opowiada losy żołnierzy 2. plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Dowódcą jednostki jest młody porucznik, Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński). Jego podwładni są przekonani, że swoje stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca - emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) - dowódca 1. plutonu. Konflikt między oficerami pogłębia się, gdy zaczynają rywalizować o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Na misji służą również m.in.: Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański).

Oglądaj w telewizji

Stacja Data i czas Odcinek
Stopklatka Wtorek 28.09
3:00
Misja Afganistan: Blizny (5)

Umiera ojciec Konasza. Pogrzeb generała odbywa się z pełnym ceremoniałem wojskowym. Po uroczystości Paweł dostrzega w tłumie żałobników Biskupa. Zaprasza go do domu na obiad.

ale kino+ Wtorek 28.09
4:20
Misja Afganistan (1/13)

Po treningu żołnierze biegną do szatni. Malbor pokazuje kolegom swój nowy nabytek: amerykańską kamizelkę kuloodporną. Porucznik Żądło dowiaduje się, że Zybera zastąpi syn generała.

ale kino+ Wtorek 28.09
5:10
Misja Afganistan (2)

Pluton Konasza przybywa do bazy. Żołnierze mają dostarczyć do jednej z wiosek pomoc humanitarną i zorganizować transport produktów pierwszej potrzeby. Konaszewicz musi zaplanować wyjazd.

ale kino+ Środa 29.09
4:20
Misja Afganistan (3)

Centrum dowodzenia ustala, że talibowie czekają na ważną przesyłkę z Pakistanu. Do kompanii dołącza szeregowy Emil Hołubiczko, zwany Młodym.Major Szeliga wysyła pluton Konasza w góry.

ale kino+ Środa 29.09
5:10
Misja Afganistan (4)

Wszyscy w bazie są zaniepokojeni przedłużającą się nieobecnością Młodego. Policjant Nadir twierdzi, że zna miejsce, w którym przetrzymywany jest Polak. Konasz uważa, że powinni to sprawdzić.

ale kino+ Czwartek 30.09
4:30
Misja Afganistan (5)

Umiera ojciec Konasza. Pogrzeb generała odbywa się z pełnym ceremoniałem wojskowym. Po uroczystości Paweł dostrzega w tłumie żałobników Biskupa. Zaprasza go do domu na obiad.

ale kino+ Czwartek 30.09
5:15
Misja Afganistan (6)

W bazie trwają przygotowania do dorocznego Biegu Powstania Warszawskiego.Mamut zawiera układ z Timem. Jeśli zwycięzcą biegu będzie Polak, Tim odda Mamutowi swoją kolekcjonerską broń.

ale kino+ Piątek 1.10
4:25
Misja Afganistan (7)

Kiedy transportery mijają machającego do nich chłopca - wybucha mina. Konasz podejrzewa że to pułapka talibów. W pobliskiej wiosce żołnierze odkrywają gotowe ładunki wybuchowe.

ale kino+ Piątek 1.10
5:15
Misja Afganistan (8)

Policjant Nadir prosi porucznika Konasza o pomoc w załatwieniu pracy dla Salima. Do prowincji Ghazni przybywa minister obrony. Wita się z żołnierzami. Wśród zgromadzonych Paweł widzi Salima.

ale kino+ Sobota 2.10
4:30
Misja Afganistan (9)

Pod bramą bazy zjawia się 12-letni Asad. Jego siostra została oskarżona o cudzołóstwo i ma zostać ukamienowana. Pluton dowodzony przez Justynę natychmiast jedzie do miejsca ich zamieszkania.

ale kino+ Sobota 2.10
5:15
Misja Afganistan (10)

Prokurator Skoniecki informuje Szeligę, że Iwan jest podejrzany o udział w ustawce pseudokibiców. Szeliga wysyła Justynę, by ostrzegła pluton. Żołnierze mają natychmiast udać się na patrol.

ale kino+ Niedziela 3.10
3:35
Misja Afganistan (11)

W Ghazni rozpoczynają się przygotowania do wyborów prezydenckich. Major Szeliga wzywa do siebie Żądło i Konasza. Mają zabezpieczyć wybory w górskiej dolinie w dystrykcie Adżiristan.

ale kino+ Niedziela 3.10
4:25
Misja Afganistan (12)

Żądło i jego ludzie pilnują okolicy na wysuniętym posterunku, zaś podwładni Konasza ochraniają liczących głosy. Malbor i Zbój towarzyszą Justynie w rutynowym patrolu.

ale kino+ Niedziela 3.10
5:10
Misja Afganistan (13)

Żołnierze z plutonu Konaszewicza wracają do Polski. Wszyscy Polacy biorą urlopy. Już w kraju Mamut dostrzega nagłówek w gazecie: 'Afgańskie kobiety oskarżają polskich żołnierzy'.

Pokaż wszystkie emisje

Ostatnie odcinki

Streszczenia wszystkich odcinków

Występują (pokaż wszystkich)