Misja Afganistan (5)

Misja Afganistan

odc. 5

serial wojenny Polska 2012   od 16 lat
Występują:Paweł Małaszyński, Tomasz Schuchardt, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:Umiera ojciec Konasza. Pogrzeb generała odbywa się z pełnym ceremoniałem wojskowym. Po uroczystości Paweł dostrzega w tłumie żałobników Biskupa. Zaprasza go do domu na obiad.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 5 listopada
za 8 dni
4:30 ale kino+ (z napisami)

Opis

Pierwsza produkcja fabularna o polskiej misji w Afganistanie, która opowiada losy żołnierzy 2. plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Dowódcą jednostki jest młody porucznik, Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński). Jego podwładni są przekonani, że swoje stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca - emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) - dowódca 1. plutonu. Konflikt między oficerami pogłębia się, gdy zaczynają rywalizować o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Na misji służą również m.in.: Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański).

W tym odcinku

Umiera ojciec Konasza. Młody oficer leci na kilka dni do Warszawy. Pogrzeb generała odbywa się z pełnym ceremoniałem wojskowym. Po uroczystości Paweł dostrzega w tłumie żałobników Biskupa. Zaprasza go do domu na obiad. Podczas rozmowy z podwładnym dowiaduje się, że od trzech tygodni nie był on w swoim mieszkaniu. Konasz zawozi kolegę do wojskowej kliniki psychiatrycznej, gdzie czeka już na niego żona Joanna i syn Jaś. Tymczasem w polskiej bazie w Afganistanie Żądło - korzystając z nieobecności Konaszewicza - usiłuje zbliżyć się do Justyny.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także