Misja Afganistan (4)

Misja Afganistan

odc. 4

serial wojenny Polska 2012   od 16 lat
Występują:Paweł Małaszyński, Tomasz Schuchardt, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:Wszyscy w bazie są zaniepokojeni przedłużającą się nieobecnością Młodego. Policjant Nadir twierdzi, że zna miejsce, w którym przetrzymywany jest Polak. Konasz uważa, że powinni to sprawdzić.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 7 października
jutro
2:00 ale kino+ (z napisami)

Opis

Pierwsza produkcja fabularna o polskiej misji w Afganistanie, która opowiada losy żołnierzy 2. plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Dowódcą jednostki jest młody porucznik, Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński). Jego podwładni są przekonani, że swoje stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca - emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) - dowódca 1. plutonu. Konflikt między oficerami pogłębia się, gdy zaczynają rywalizować o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Na misji służą również m.in.: Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański).

W tym odcinku

Wszyscy w bazie są zaniepokojeni przedłużającą się nieobecnością Młodego, porwanego przez talibów. Poszukiwania prowadzone są na szeroką skalę - przy udziale śmigłowców i sił specjalnych. Policjant Nadir twierdzi, że zna miejsce, w którym przetrzymywany jest Polak. Konasz przekonuje Szeligę, że powinni sprawdzić tę informację. Major stwierdza jednak, że komandosi przeczesali wioskę wskazaną przez policjanta i nie ma tam porwanego. Konaszewicz, w imieniu swoim i podwładnych, prosi o wyznaczenie kolejnych zadań. Wkrótce żołnierze wyruszają na patrol, który ma dramatyczny przebieg. Po powrocie, kiedy wszyscy świętują, dołącza do nich Żądło. Atmosfera się zagęszcza.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także