Misja Afganistan (3)

Misja Afganistan

odc. 3

serial wojenny Polska 2012   od 16 lat
Występują:Paweł Małaszyński, Tomasz Schuchardt, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:Centrum dowodzenia ustala, że talibowie czekają na ważną przesyłkę z Pakistanu. Do kompanii dołącza szeregowy Emil Hołubiczko, zwany Młodym.Major Szeliga wysyła pluton Konasza w góry.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 6 października
dziś
2:25 ale kino+ (z napisami)

Opis

Pierwsza produkcja fabularna o polskiej misji w Afganistanie, która opowiada losy żołnierzy 2. plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna. Dowódcą jednostki jest młody porucznik, Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński). Jego podwładni są przekonani, że swoje stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca - emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) - dowódca 1. plutonu. Konflikt między oficerami pogłębia się, gdy zaczynają rywalizować o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Na misji służą również m.in.: Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański).

W tym odcinku

Centrum dowodzenia ustala, że talibowie czekają na ważną przesyłkę z Pakistanu. Tymczasem do kompanii dołącza szeregowy Emil Hołubiczko, zwany Młodym (Sebastian Fabijański). Ma on zastąpić rannego Biskupa. Major Szeliga wysyła pluton Konasza w góry, skąd przechwycono wiadomość o przesyłce. Uwagę wojskowych zwraca podejrzana konstrukcja, wokół której kręcą się uzbrojeni ludzie. Wewnątrz tkwią pojedyncze wyrzutnie z pociskami rakietowymi. Okazuje się, że rakiety są wycelowane w polską bazę. Niestety, Polaków zauważa patrolujący okolicę zwiadowca talibów. Dochodzi do wymiany ognia. Na pomoc kolegom wyrusza Żądło. Sytuacja staje się dramatyczna, gdy ludziom Konasza kończy się amunicja.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także