Miś Uszatek: Wesołe miasteczko (73)

serial animowany Polska 1979   b.o.
Reżyseria:Marian Kiełbaszczak
W skrócie:W okolicy zostaje otwarte wesołe miasteczko. Miś razem z przyjaciółmi pomaga w rozstawieniu ogrodzenia. W nagrodę wszyscy mogą się przez chwilę za darmo pobawić. Dochodzi do awarii karuzeli.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kultowy już serial SE-MA-FORu o przygodach Misia Uszatka i jego ferajny: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka. Postać stworzyli Czesław Janczarski (poeta i bajkopisarz) oraz Zbigniew Rychlicki (artysta grafik). Bajka cieszyła się i nadal cieszy wielką popularnością (nawet w Afryce, Iranie czy Kanadzie; serial kupiły i emitowały 22 kraje). Sławę przyniosło mu klapnięte uszko, rodzice lubili go za to, że kładł się do łóżka zawsze o właściwej godzinie. Ze stu osiemnastocentymetrowych misiów zrobionych dla potrzeb filmu, do dziś ocalały tylko cztery.

W tym odcinku

W okolicy zostaje otwarte wesołe miasteczko. Miś razem z przyjaciółmi pomaga w rozstawieniu ogrodzenia. W nagrodę wszyscy mogą się przez chwilę za darmo pobawić. Okazuje się, że karuzela nie działa jeszcze właściwie. Zajączek manipuluje przy silniku i w efekcie wszyscy kręcą się na niej coraz szybciej, nie mogąc się zatrzymać.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także