Miś Uszatek: Kiszone ogórki

serial animowany Polska 1980   b.o.
Reżyseria:Eugeniusz Strus
W skrócie:U Prosiaczka ma być założony telefon. Uszatek wraz z przyjaciółmi biegnie zobaczyć ten nowy nabytek. Malutkie króliczki zamawiają przez telefon worek ogórków, które dostawca przywozi do Prosiaczka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 1 września
za 8 dni
11:45 TVP ABC

Opis

Kultowy już serial SE-MA-FORu o przygodach Misia Uszatka i jego ferajny: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka. Postać stworzyli Czesław Janczarski (poeta i bajkopisarz) oraz Zbigniew Rychlicki (artysta grafik). Bajka cieszyła się i nadal cieszy wielką popularnością (nawet w Afryce, Iranie czy Kanadzie; serial kupiły i emitowały 22 kraje). Sławę przyniosło mu klapnięte uszko, rodzice lubili go za to, że kładł się do łóżka zawsze o właściwej godzinie. Ze stu osiemnastocentymetrowych misiów zrobionych dla potrzeb filmu, do dziś ocalały tylko cztery.

W tym odcinku

U Prosiaczka ma być założony prawdziwy telefon. Uszatek wraz z przyjaciółmi biegnie zobaczyć ten nowy nabytek. Malutkie króliczki przez przypadek zamawiają przez telefon worek ogórków, które dostawca natychmiast przywozi do zdumionego Prosiaczka.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także