Miś Uszatek: Płotek ze stokrotek (35)

serial animowany Polska 1977   b.o.
Reżyseria:Dariusz Zawilski
W skrócie:Miś zauważa pewnego dnia, że w płocie wokół jego ogródka jest dziura. Przez nią do środka przedostały się króliczki, które zdeptały kwiaty i warzywa. Uszatek wraz z przyjaciółmi łata dziurę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kultowy już serial SE-MA-FORu o przygodach Misia Uszatka i jego ferajny: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka. Postać stworzyli Czesław Janczarski (poeta i bajkopisarz) oraz Zbigniew Rychlicki (artysta grafik). Bajka cieszyła się i nadal cieszy wielką popularnością (nawet w Afryce, Iranie czy Kanadzie; serial kupiły i emitowały 22 kraje). Sławę przyniosło mu klapnięte uszko, rodzice lubili go za to, że kładł się do łóżka zawsze o właściwej godzinie. Ze stu osiemnastocentymetrowych misiów zrobionych dla potrzeb filmu, do dziś ocalały tylko cztery.

W tym odcinku

Sympatyczny miś zauważa pewnego dnia, że w płocie wokół jego ogródka jest dziura. Przez nią do środka przedostały się króliczki, które zdeptały kwiaty i warzywa. Uszatek wraz z przyjaciółmi łata dziurę, maluje płot i ozdabia go kwiatowym wzorem.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także