Miodowe lata: Witaj, Mamo (6)
Występują: | Agnieszka Pilaszewska, Artur Barciś, Cezary Żak, Dorota Chotecka |
---|---|
Reżyseria: | Maciej Wojtyszko |
W skrócie: | Karol nie godzi się na wizytę teściowej i w proteście wyprowadza się do Tadzia, co powoduje, że Danusia przeprowadza się do Aliny. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
poniedziałek, 5 maja za 5 dni |
20:00 | Polsat Rodzina |
Opis
Losy dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw mieszkających w jednym domu na warszawskiej Woli. Motorniczy tramwaju Karol Krawczyk (Cezary Żak) i pracujący w miejskiej kanalizacji Tadeusz Norek (Artur Barciś) wierzą, że wszystko co najlepsze, mają ciągle przed sobą. Mimo kłopotów zawsze są optymistami. Nie ustają również w poszukiwaniu sposobów na zarobienie fortuny. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji.
W tym odcinku
Alina odbiera telegram do męża. Podejrzewa, że znajdą w nim zawiadomienie o śmierci lub chorobie jednego z członków rodziny. Karol uspokaja żonę i odczytuje wiadomość od mamusi, która zawiadamia Krawczyków o swoim przyjeździe. Alina oddycha z ulgą, natomiast Karol na wieść o wizycie teściowej wpada w szał. Kategorycznie sprzeciwia się, by przekroczyła ona próg jego domu. Między małżonkami dochodzi do kłótni, w wyniku której Karol wyprowadza się do Tadzia. Podczas szczerej rozmowy panowie narzekają na swoje teściowe - licytują się, która z matek ich żon jest większą zołzą. Obaj dochodzą do wniosku, że żaden z nich nie ma w życiu lekko. Nieoczekiwanie okazuje się, że Danusia nie była świadoma tego, co Tadzio naprawdę myśli o jej mamusi. Wściekła oświadcza, że wyprowadza się do Aliny. Następnego ranka Karol przychodzi do swojego mieszkania. Małżeńską sprzeczkę przerywa nieoczekiwane pukanie do drzwi, w których staje... matka Karola. Zawiadamiała przecież syna o przyjeździe. Krawczyk przeprasza Alinkę za wszystkie przykrości. Chwile pojednania przerywa kolejne pukanie do drzwi. Tym razem staje w nich znienawidzona teściowa.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Agnieszka Pilaszewska
jako Alina Krawczyk -
Artur Barciś
jako Tadzio Norek -
Cezary Żak
jako Karol Krawczyk -
Dorota Chotecka
jako Danuta Norek -
Jacek Braciak
jako Janek -
Janusz Zakrzeński
jako prezes Marczak
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Maciej Wojtyszko reżyseria
Zobacz także
- Miodowe lata: Bar szybkiej obsługi (68) - serial komediowy - dziś, 30 kwietnia 17:30 i 1 późniejsza emisja
- Miodowe lata: Eksperyment medyczny (69) - serial komediowy - dziś, 30 kwietnia 18:10 i 1 późniejsza emisja
- Miodowe lata: Karol Krawczyk SA (12) - serial komediowy - dziś, 30 kwietnia 19:00 i 1 późniejsza emisja
- Miodowe lata: Przed pierwszą gwiazdką (13) - serial komediowy - dziś, 30 kwietnia 19:30 i 1 późniejsza emisja
- Miodowe lata: Golfista (9) - serial komediowy - dziś, 30 kwietnia 20:10
- Miodowe lata: Przybysz z kosmosu (24) - serial komediowy - dziś, 30 kwietnia 20:50 i 1 późniejsza emisja
- Miodowe lata: Lepsze życie.pl (126) - serial komediowy - dziś, 30 kwietnia 21:15 i 1 późniejsza emisja
- Miodowe lata: Wróżka (60) - serial komediowy - czwartek, 1 maja 17:30 i 1 późniejsza emisja
- Miodowe lata: Ochroniarze (61) - serial komediowy - czwartek, 1 maja 18:20
- Miodowe lata: Sprawa dla dedektywa (62) - serial komediowy - czwartek, 1 maja 19:10 i 1 późniejsza emisja