Makłowicz w drodze (2/10)

Makłowicz w drodze (2/10)

magazyn kulinarny Polska   b.o.
W skrócie:Robert Makłowicz podróżuje po ukraińskim Zakarpaciu. Mieszkańców Użhorodu łączy miłość do mamałygi z bryndzą i skwarkami. Z kolei w mieście Czop nad Cisą kucharz przyrządzi zupę rybną.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 25 stycznia
za 7 dni
9:25 Food Network

Opis

Kulinarno-podróżniczy programu Roberta Makłowicza, który proponuje widzom zwiedzanie świata poprzez pryzmat kulinariów. Cykl ukazuje związki kuchni z kulturą i historią odwiedzanych regionów, odkrywa lokalne tradycje oraz miejscowe specjały i osadza je w kontekście historii małych ojczyzn.

Robert Makłowicz podróżuje po ukraińskim Zakarpaciu. Sąsiadujący ze Słowacją Użhorod jest stolicą regionu. Szczyci się wspaniałym Zamkiem Komitackim z czasów węgierskich Andegawenów, w którym prowadzący odnajduje winiarnię. W skansenie pod zamkiem znajdują się autentyczne chaty górskich ludów, zamieszkujących dzisiejszą Ukrainę. Mieszkańców łączy miłość do mamałygi z bryndzą i skwarkami, znanej tu jako "banosz". Z kolei w mieście Czop nad Cisą, Robert Makłowicz przyrządza zupę rybną. Odwiedza też winiarskie Mużjewo i Chust oraz próbuje słynnych klasztornych serów z Rakoszyna.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także