Londyńczycy (9/13)

Londyńczycy

sezon 1 odc. 9/13

serial obyczajowy Polska 2008   od 12 lat
Występują:Natalia Rybicka, Grażyna Barszczewska, Robert Więckiewicz, Przemysław Sadowski
Reżyseria:Greg Zgliński, Maciej Migas
W skrócie:Paweł prosi Asię, by dowiedziała się, kto będzie na kolacji u Foksa. Przekazuje wiadomość Jamesowi. Darek zgadza się pożyczyć pieniądze Andrzejowi, jeśli ten wróci na budowę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial opowiada o perypetiach grupy polskich emigrantów w Londynie którzy zdecydowali się na osiedlenie się w Wielkiej Brytanii głównie ze względów zarobkowych. Asia (Natalia Rybicka), po maturze nie dostała się na studia. Musi pracować, by pomóc owdowiałemu ojcu w prowadzeniu gospodarstwa. Wyrusza więc do Londynu, do swojego chłopaka, Wojtka (Marcin Bosak). Nie wie, że ten handluje narkotykami. W samolocie Asia poznaje sympatycznego Pawła (Rafał Maćkowiak), który pracuje w londyńskim City. Przed wyjazdem mieszkał z przedsiębiorczym Darkiem (Przemysław Sadowski), który załatwia polskim robotnikom zlecenia na budowie. Jednym z jego pracowników jest Andrzej (Lesław Żurek), który przyjechał do angielskiej stolicy z Robertem (Michał Czernecki). Pracowity i uczciwy chłopak chce zarobić na ślub z Kingą (Maja Bohosiewicz). Na pokładzie samolotu, którym leci Asia, znajduje się też Marcin (Robert Więckiewicz). Wraz z synem Stasiem (Michał Włodarczyk) postanowił dołączyć do żony Ewy (Gabriela Muskała). Ta jest pielęgniarką i właśnie zaczęła spotykać się z pewnym hinduskim lekarzem. Cała trójka mieszkać będzie w pokoju wynajętym w domu przedwojennej emigrantki, pani Niny (Grażyna Barszczewska).

W tym odcinku

Paweł prosi Asię, by dowiedziała się, kto będzie obecny na kolacji u Foksa. Przekazuje Jamesowi zdobyte przez nią wiadomości. Darek zgadza się udzielić Andrzejowi pożyczki, jeśli ten wróci na budowę. Tam chłopak spotyka Robala. Zayed, Ewa i Staś spędzają dzień w parku. Ktoś ich obserwuje. Marcin bezskutecznie próbuje wrócić do pracy w firmie zajmującej się przeprowadzkami. Tymczasem Tom, dziennikarz polskiego radia, namawia go, by przeprowadził rozmowy ze squatersami. Annabelle uwodzi Robala. Świadkiem tego jest Kinga. Marcin rozmawia z Justyną o życiu na squacie. Wiola i Romek decydują się zostać w Londynie. Darek szykuje się na randkę z Mariolą. Z kolei Wiesio zawozi do szpitala Ninę, która miała drobny wypadek. Lekarze oznajmiają jej jednak, że musi poddać się poważnej operacji oka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)