Londyńczycy (8/13)

Londyńczycy

sezon 1 odc. 8/13

serial obyczajowy Polska 2008   od 12 lat
Występują:Natalia Rybicka, Grażyna Barszczewska, Robert Więckiewicz, Przemysław Sadowski
Reżyseria:Greg Zgliński, Maciej Migas
W skrócie:Asia zostaje zaakceptowana przez Veronikę. Romek i Andrzej nie dotrzymują terminu przygotowania lunchu dla inwestorów i tracą pracę. Darek dostaje zlecenie od Annabelle, znajomej Petera.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial opowiada o perypetiach grupy polskich emigrantów w Londynie którzy zdecydowali się na osiedlenie się w Wielkiej Brytanii głównie ze względów zarobkowych. Asia (Natalia Rybicka), po maturze nie dostała się na studia. Musi pracować, by pomóc owdowiałemu ojcu w prowadzeniu gospodarstwa. Wyrusza więc do Londynu, do swojego chłopaka, Wojtka (Marcin Bosak). Nie wie, że ten handluje narkotykami. W samolocie Asia poznaje sympatycznego Pawła (Rafał Maćkowiak), który pracuje w londyńskim City. Przed wyjazdem mieszkał z przedsiębiorczym Darkiem (Przemysław Sadowski), który załatwia polskim robotnikom zlecenia na budowie. Jednym z jego pracowników jest Andrzej (Lesław Żurek), który przyjechał do angielskiej stolicy z Robertem (Michał Czernecki). Pracowity i uczciwy chłopak chce zarobić na ślub z Kingą (Maja Bohosiewicz). Na pokładzie samolotu, którym leci Asia, znajduje się też Marcin (Robert Więckiewicz). Wraz z synem Stasiem (Michał Włodarczyk) postanowił dołączyć do żony Ewy (Gabriela Muskała). Ta jest pielęgniarką i właśnie zaczęła spotykać się z pewnym hinduskim lekarzem. Cała trójka mieszkać będzie w pokoju wynajętym w domu przedwojennej emigrantki, pani Niny (Grażyna Barszczewska).

W tym odcinku

Asia zostaje zaakceptowana przez Veronikę, polską żonę Foksa. Kobieta oprowadza ją po domu i opowiada o swoim ekscentrycznym mężu. Romek i Andrzej nie dotrzymują terminu przygotowania lunchu dla inwestorów i zostają bez pracy. Darek dostaje zlecenie od Annabelle, znajomej Petera. Peter mówi mu, że zaaranżuje jego spotkanie z Mariolą na polu golfowym. Jako że dziewczyna nie jest zainteresowana rodakami, Darek ma udawać Anglika. Asia próbuje sprostać trudnej roli opiekunki Alvina Foksa. Między młodą Polką a milionerem rodzi się przyjaźń. W szpitalu Zayed żegna się z Ewą. Gdy kobieta ma wyjść do szkoły po Stasia, przywożą rannych z wypadku. Zayed proponuje, że odbierze jej syna. Staś szybko znajduje wspólny język z lekarzem. Gdy dzwoni ojciec, chłopiec nie chce z nim rozmawiać. Marcin postanawia wprowadzić się do starego domu, w którym mieszka Jacek. Spotykają tam Justynę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)