x
Londyńczycy (4/13)

Londyńczycy

sezon 1 odc. 4/13

serial obyczajowy Polska 2008   od 12 lat
Występują:Natalia Rybicka, Grażyna Barszczewska, Robert Więckiewicz, Przemysław Sadowski
Reżyseria:Greg Zgliński, Maciej Migas
W skrócie:Andrzej wraca do Londynu. Pod dawnym mieszkaniem spotyka Kingę. Bezskutecznie prosi byłą narzeczoną o zwrot połowy zarobionych wspólnie pieniędzy. Zrezygnowany, zatrzymuje się u Darka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 17 czerwca
pojutrze
3:45 TVP Seriale (z napisami)

Opis

Serial opowiada o perypetiach grupy polskich emigrantów w Londynie którzy zdecydowali się na osiedlenie się w Wielkiej Brytanii głównie ze względów zarobkowych. Asia (Natalia Rybicka), po maturze nie dostała się na studia. Musi pracować, by pomóc owdowiałemu ojcu w prowadzeniu gospodarstwa. Wyrusza więc do Londynu, do swojego chłopaka, Wojtka (Marcin Bosak). Nie wie, że ten handluje narkotykami. W samolocie Asia poznaje sympatycznego Pawła (Rafał Maćkowiak), który pracuje w londyńskim City. Przed wyjazdem mieszkał z przedsiębiorczym Darkiem (Przemysław Sadowski), który załatwia polskim robotnikom zlecenia na budowie. Jednym z jego pracowników jest Andrzej (Lesław Żurek), który przyjechał do angielskiej stolicy z Robertem (Michał Czernecki). Pracowity i uczciwy chłopak chce zarobić na ślub z Kingą (Maja Bohosiewicz). Na pokładzie samolotu, którym leci Asia, znajduje się też Marcin (Robert Więckiewicz). Wraz z synem Stasiem (Michał Włodarczyk) postanowił dołączyć do żony Ewy (Gabriela Muskała). Ta jest pielęgniarką i właśnie zaczęła spotykać się z pewnym hinduskim lekarzem. Cała trójka mieszkać będzie w pokoju wynajętym w domu przedwojennej emigrantki, pani Niny (Grażyna Barszczewska).

W tym odcinku

Andrzej wraca do Londynu. Pod dawnym mieszkaniem spotyka Kingę, która właśnie wybiera się z Robalem na wakacje. Bezskutecznie prosi byłą narzeczoną o zwrot połowy zarobionych wspólnie pieniędzy. Zrezygnowany chłopak zatrzymuje się u Darka unikając spotkania z panią Niną. Przypadkowo trafia do pokoju kolegi z budowy, elektryka Wiesia. Wojtek ma dla Miszy pewną propozycję. By dotrzymać umowy kradnie luksusowe auto. Wewnątrz znajduje paczkę kokainy. Pod wpływem narkotyku chłopak przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle. Gdy się zatrzymuje, podjeżdża radiowóz. Asia przegląda gazety w poszukiwaniu pracy. Mariola wymusza na swoim szefie, Tanzanie, żeby ją zatrudnił. Nina wchodzi do pokoju Darka i zastaje go w łóżku z Andrzejem. Wypytuje Wiesia, czy wiedział, że mężczyzna jest gejem. Zayed dowiaduje się, że Ewa złożyła wymówienie. Marcin odwiedza rodziców Miguela. Bandyci, którzy pobili Wojtka, znajdują Asię. Żądają, by poszła z nimi i spłaciła dług swojego chłopaka. Mariola wzywa na pomoc Tanzana. Ten zwalnia Asię. Zdesperowana dziewczyna przypomina sobie o Pawle, którego poznała w samolocie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także