Londyńczycy 2 (9/16)

Londyńczycy

sezon 2 odc. 9/16

6.5/10
serial obyczajowy Polska 2009   od 12 lat
Występują:Natalia Rybicka, Marcin Bosak, Przemysław Sadowski, Lesław Żurek
Reżyseria:Wojciech Smarzowski
W skrócie:Asia, która współpracuje z Elizabeth przy projekcie fotograficznym, zauważa, że Magda jest zauroczona jej narzeczonym. Darek ma coraz większe problemy finansowe. Mariola postanawia mu pomóc.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie grupy polskich emigrantów w Londynie którzy zdecydowali się na osiedlenie się w Wielkiej Brytanii głównie ze względów zarobkowych. Asia (Natalia Rybicka), po maturze nie dostała się na studia. Musi pracować, by pomóc owdowiałemu ojcu w prowadzeniu gospodarstwa. Wyrusza więc do Londynu, do swojego chłopaka, Wojtka (Marcin Bosak). Nie wie, że ten handluje narkotykami. W samolocie Asia poznaje sympatycznego Pawła (Rafał Maćkowiak), który pracuje w londyńskim City. Przed wyjazdem mieszkał z przedsiębiorczym Darkiem (Przemysław Sadowski), który załatwia polskim robotnikom zlecenia na budowie. Jednym z jego pracowników jest Andrzej (Lesław Żurek), który przyjechał do angielskiej stolicy z Robertem (Michał Czernecki). Pracowity i uczciwy chłopak chce zarobić na ślub z Kingą (Maja Bohosiewicz). Na pokładzie samolotu, którym leci Asia, znajduje się też Marcin (Robert Więckiewicz). Wraz z synem Stasiem (Michał Włodarczyk) postanowił dołączyć do żony Ewy (Gabriela Muskała). Ta jest pielęgniarką i właśnie zaczęła spotykać się z pewnym hinduskim lekarzem. Cała trójka mieszkać będzie w pokoju wynajętym w domu przedwojennej emigrantki, pani Niny (Grażyna Barszczewska).

W tym odcinku

Asia, która współpracuje z Elizabeth przy projekcie fotograficznym poświęconym polskim emigrantom w Londynie, przypadkowo zauważa, że Magda jest zauroczona jej narzeczonym. Darek ma coraz większe problemy finansowe. Mariola postanawia mu pomóc. Joasia proponuje jej, by pojechała z Elizabeth do Polski, gdzie sprawdzą, jak sobie radzą emigranci, którzy wrócili do kraju. Kasia i Wojtek szukają schronienia. Dziewczyna chce wyjechać do Irlandii, ale spóźnia się na pociąg. Spędzają ze sobą namiętną noc i postanawiają się nie rozstawać. Wojtek przekonuje ukochaną, by zdecydowała się zeznawać przeciwko Leszkowi. Ojciec informuje Robala, że go odwiedzi. Mężczyzna jest przerażony, gdyż rodzina w Polsce sądzi, że robi on karierę w nieruchomościach, a w rzeczywistości Robal pracuje na budowie. Postanawia zataić przed ojcem, czy się zajmuje. W mistyfikacji chce mu pomóc Wiesio.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)