Londyńczycy 2 (13/16)

Londyńczycy

sezon 2 odc. 13/16

serial obyczajowy Polska 2009   od 12 lat
Występują:Natalia Rybicka, Marcin Bosak, Przemysław Sadowski, Lesław Żurek
Reżyseria:Wojciech Smarzowski
W skrócie:Asia reprezentuje Elizabeth na spotkaniu w agencji modelek. Uwagę zwracają zdjęcia młodej Polki. Okazuje się, że Ola pracuje w klubie go-go. Zmęczony Andrzej zasypia w biurze...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie grupy polskich emigrantów w Londynie którzy zdecydowali się na osiedlenie się w Wielkiej Brytanii głównie ze względów zarobkowych. Asia (Natalia Rybicka), po maturze nie dostała się na studia. Musi pracować, by pomóc owdowiałemu ojcu w prowadzeniu gospodarstwa. Wyrusza więc do Londynu, do swojego chłopaka, Wojtka (Marcin Bosak). Nie wie, że ten handluje narkotykami. W samolocie Asia poznaje sympatycznego Pawła (Rafał Maćkowiak), który pracuje w londyńskim City. Przed wyjazdem mieszkał z przedsiębiorczym Darkiem (Przemysław Sadowski), który załatwia polskim robotnikom zlecenia na budowie. Jednym z jego pracowników jest Andrzej (Lesław Żurek), który przyjechał do angielskiej stolicy z Robertem (Michał Czernecki). Pracowity i uczciwy chłopak chce zarobić na ślub z Kingą (Maja Bohosiewicz). Na pokładzie samolotu, którym leci Asia, znajduje się też Marcin (Robert Więckiewicz). Wraz z synem Stasiem (Michał Włodarczyk) postanowił dołączyć do żony Ewy (Gabriela Muskała). Ta jest pielęgniarką i właśnie zaczęła spotykać się z pewnym hinduskim lekarzem. Cała trójka mieszkać będzie w pokoju wynajętym w domu przedwojennej emigrantki, pani Niny (Grażyna Barszczewska).

W tym odcinku

Paweł i Maria przebywają w Warszawie w celach biznesowych. Asia reprezentuje Elizabeth na spotkaniu w agencji modelek. Szczególną uwagę obecnych zwracają zdjęcia młodej Polki. Okazuje się, że dziewczyna - Ola - pracuje w klubie go-go i jest terroryzowana przez jego właściciela. Podstęp Asi sprawia, że nastolatce udaje się odzyskać paszport. Ponieważ jednak jest ona niepełnoletnia, potrzebuje zgody rodziców, by podpisać kontrakt z agencją. Zmęczony przygotowaniami do kampanii wyborczej Andrzej zasypia w biurze. Czuwa przy nim Magda. Wówczas na miejscu zjawia się Asia, która jednoznacznie interpretuje tę sytuację. Basia decyduje się zostać barmanką w klubie Mariana, największego konkurenta Darka. Na wieść o problemach finansowych partnera, Mariola postanawia wrócić do Londynu. Dzięki Peterowi Darek ma szansę wykonania dużego zlecenia dla piosenkarki Pati.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)