Londyńczycy (10/13)

Londyńczycy

sezon 1 odc. 10/13

serial obyczajowy Polska 2008   od 12 lat
Występują:Natalia Rybicka, Grażyna Barszczewska, Robert Więckiewicz, Przemysław Sadowski
Reżyseria:Maciej Migas, Greg Zgliński
W skrócie:Andrzej mówi Darkowi, że rozkręca własny interes. Z Romkiem inwestują pieniądze Wioli w przewoźny bar. Córka Niny, Kate, sugeruje jej, iż powinna sprzedać dom i zamieszkać w domu opieki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial opowiada o perypetiach grupy polskich emigrantów w Londynie którzy zdecydowali się na osiedlenie się w Wielkiej Brytanii głównie ze względów zarobkowych. Asia (Natalia Rybicka), po maturze nie dostała się na studia. Musi pracować, by pomóc owdowiałemu ojcu w prowadzeniu gospodarstwa. Wyrusza więc do Londynu, do swojego chłopaka, Wojtka (Marcin Bosak). Nie wie, że ten handluje narkotykami. W samolocie Asia poznaje sympatycznego Pawła (Rafał Maćkowiak), który pracuje w londyńskim City. Przed wyjazdem mieszkał z przedsiębiorczym Darkiem (Przemysław Sadowski), który załatwia polskim robotnikom zlecenia na budowie. Jednym z jego pracowników jest Andrzej (Lesław Żurek), który przyjechał do angielskiej stolicy z Robertem (Michał Czernecki). Pracowity i uczciwy chłopak chce zarobić na ślub z Kingą (Maja Bohosiewicz). Na pokładzie samolotu, którym leci Asia, znajduje się też Marcin (Robert Więckiewicz). Wraz z synem Stasiem (Michał Włodarczyk) postanowił dołączyć do żony Ewy (Gabriela Muskała). Ta jest pielęgniarką i właśnie zaczęła spotykać się z pewnym hinduskim lekarzem. Cała trójka mieszkać będzie w pokoju wynajętym w domu przedwojennej emigrantki, pani Niny (Grażyna Barszczewska).

W tym odcinku

Andrzej oświadcza Darkowi, że odchodzi z budowy, ponieważ rozkręca własny interes. Wspólnie z Romkiem inwestują pieniądze Wioli w przewoźny bar, "Polskie żarcie". Córka Niny, Kate, sugeruje jej, iż powinna sprzedać posesję i zamieszkać w domu opieki. Asia na prośbę Jamesa i Pawła kopiuje dane z komputera Foksa. Darek zostaje na noc u Marioli. Ewa umawia się na randkę z Zayedem. Staś słyszy w radiu Marcina, który prowadzi audycję. Tom proponuje Marcinowi stałą pracę. Gastronomia Andrzeja i Romka okazuje się konkurencją dla tureckiego kebab baru. Jego właściciel mści się na Polakach. Justyna postanawia wrócić do kraju i walczyć o dziecko. Marcin spotyka się z synem. Asia niszczy dysk z danymi z komputera Foksa. Na wieść o tym Paweł reaguje wściekłością. Dziewczyna zrywa z nim.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także