×

Lombard. Życie pod zastaw 9 (421)

serial obyczajowy Polska 2021   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Henryk Gołębiewski, Jerzy Górski, Michał Chorosiński
Reżyseria:Błażej Wolny
W skrócie:Dziennikarz Tomek postanawia ujawnić informacje o przedsiębiorcy, który zatruwa rzekę. Zostaje ukarany przez redaktora naczelnego. Nie zamierza się poddać i rozpoczyna śledztwo. Pomaga mu Halina.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Życie właścicieli i pracowników lombardu na Cichej, zarówno prywatne, jak i zawodowe, bywa burzliwe. Kolejni klienci dostarczają niezapomnianych wrażeń. Lolek musi wycenić nogę, którą przyniesie znajomy Ziutka. Okazuje się, że to element ekspozycji z muzeum, w którym kiedyś pracował. Mariusz nie ma pojęcia, czy warto przyjmować w zastaw kieł pewnego prehistorycznego zwierzęcia. Jakby tego było mało - lombard odwiedza para jaskiniowców. Do zakładu zagląda również pełna energii witalnej pani Filomena, która angażuje się w inicjatywę społeczną na rzecz wykluczonych ze społeczeństwa seniorów. Kazimierz dokłada tymczasem wszelkich starań, by odnaleźć swoją synową, Patrycję, i jej synka, którzy zostali porwani przez Ryżego. Jaca pragnie wyprowadzić się z domu, liczy również na poprawienie relacji z rodzicami Agaty. Anka w dalszym ciągu liczy na poznanie miłości życia. Benia z kolei spełnia się jako matka i zdobywa nowych fanów przez swojego vloga - MamaBenia. Beton jak zawsze ją wspiera - także w pracy. Lolek i Marta czerpią z życia pełnymi garściami, ale inna lombardowa para, Andżela i Mariusz, konfrontuje się z nieoczekiwanymi problemami.

W tym odcinku

Dziennikarz śledczy, Tomek Gąska, pracuje w lokalnej rozgłośni radiowej. Pewnego dnia postanawia ujawnić na antenie informacje o firmie miejscowego przedsiębiorcy, który zatruwa rzekę odpadami poprodukcyjnymi. Zostaje przez to ukarany przez redaktora naczelnego radia. Tomasz nie zamierza się łatwo poddać i rozpoczyna prywatne dochodzenie, w którym pomaga mu emerytowana dziennikarka, Halina Nowak. Tymczasem Mariusz ma zostać nagrodzony za swój bohaterski czyn w ratuszu. Ma jednak wątpliwości, czy brać w tym udział. Andżelika i dziewczyny przekonują mężczyznę, że powinien się tam udać. W lombardzie zjawia się stolarz, Tomasz Łaskawy. Kazimierz odkupuje od niego własnoręcznie wykonaną szafkę. Klient proponuje odrestaurowanie szafeczki Ziutka. Kiedy stolarz odnawia mebel, okazuje się, że właścicielowi nie podoba się efekt. Dochodzi między nimi do sporu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także