Lombard. Życie pod zastaw 8 (363)
| Występują: | Zbigniew Buczkowski, Michał Chorosiński, Dominika Skoczylas, Jerzy Górski |
|---|---|
| Reżyseria: | Piotr Kolski |
| W skrócie: | Bogdan chce jak najszybciej sprzedać obraz. Lolek stwierdza, że namalowała go artystka, która zaginęła przed trzema laty w niewyjaśnionych okolicznościach. Klient nie zamierza wyjawić, skąd ma dzieło. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.
W tym odcinku
Klient lombardu, Bogdan Rak, chce jak najszybciej sprzedać obraz. Lolek stwierdza, że jest to dzieło artystki, Ewy Oleander, która zaginęła przed trzema laty w niewyjaśnionych okolicznościach. Mimo nalegań ze strony pracowników lombardu Rak nie zamierza wyjawić, skąd ma obraz. Kawecki mówi Lolkowi, by zadzwonił do Karskiego, który niegdyś spotykał się z Oleander i jest w stanie potwierdzić autentyczność obrazu. Zaangażowany w sprawę Karski nalega, by Karol podał mu kontakt do Raka. Mupper i Dżenis, klienci lombardu, mimo średniego wieku zachowują się bardzo młodzieńczo. Okazuje się, że mężczyzna niedawno stracił prawo jazdy i teraz szuka dla siebie roweru. Maciek i Zbigniew wychodzą z ośrodka leczenia uzależnień. Zarówno Kornelia, jak i Weronika obawiają się, że mężczyzna wróci do nałogu. Maciek czuje się osaczony. Co gorsza, dręczą go wyrzuty sumienia związane z faktem, że Weronika nie poszła na wymarzone studia.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Zbigniew Buczkowski
jako Kazimierz Barski -
Michał Chorosiński
jako Mariusz Ryniewicz vel Wiktor Rajczak -
Dominika Skoczylas
jako Andżelika Zawadzka -
Jerzy Górski
jako "Lolek" Karol Stawicki -
Rita Weinar
jako "Benia" Bernadeta Michalska-Dolna -
Dominik Dąbrowski
jako "Beton" Marcin Dolny -
Agata Szafrańska
jako Marta Barska -
Paulina Jeżewska
jako Patrycja Wereńczuk-Barska -
Małgorzata Szeptycka
jako Beata "Becia" Barska -
Henryk Gołębiewski
jako "Ziutek" Józef Szaniawski -
Grzegorz Gargas
jako Jaca -
Marcin Borchardt
jako Romuś -
Maciej Gisman
jako Maciej Grandasz -
Dorota Kamińska
jako Kornelia -
Marika Klarman
jako Weronika -
Weronika Choromańska
jako Marysia Zawadzka -
Alicja Binek
jako Julia Ryniewicz -
Iwona Domaszewicz
jako Grażynka -
Marek Wolny
jako Korynt -
Arkadiusz Tańcula
jako "Ryży" Adam Ryżewski -
Paulina Mikuśkiewicz
jako policjantka Lidka
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Piotr Kolski
reżyseria
Zobacz także
- Lombard. Życie pod zastaw 8 (391) - serial obyczajowy - noc wt./śr., 3 na 4 marca 2:00
- Lombard. Życie pod zastaw 8 (392) - serial obyczajowy - noc śr./czw., 4 na 5 marca 3:00
- Lombard. Życie pod zastaw 8 (393) - serial obyczajowy - noc czw./pt., 5 na 6 marca 2:00
- Lombard. Życie pod zastaw 8 (394) - serial obyczajowy - noc pon./wt., 9 na 10 marca 2:00
- Lombard. Życie pod zastaw 8 (395) - serial obyczajowy - noc wt./śr., 10 na 11 marca 2:25
- Lombard. Życie pod zastaw 8 (396) - serial obyczajowy - noc śr./czw., 11 na 12 marca 2:00
- Lombard. Życie pod zastaw 8 (397) - serial obyczajowy - noc czw./pt., 12 na 13 marca 3:25
- Lombard. Życie pod zastaw 8 (398) - serial obyczajowy - noc niedz./pon., 15 na 16 marca 2:25