Lombard. Życie pod zastaw 6 (302)

Lombard. Życie pod zastaw 6 (302)

serial obyczajowy Polska 2020   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska
W skrócie:Jednym z klientów jest ksiądz zmagający się z kryzysem wiary. Pojawia się też kobieta w skąpym stroju, by zastawić męską obrączkę. Nazajutrz pewien mężczyzna desperacko chce wykupić biżuterię.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Trzydziestoletni ksiądz Piotr zmaga się z kryzysem wiary. Pod wpływem impulsu odwiedza swoich rodziców. Ojciec odkrywa, co kryje się za tą nagłą wizytą. Jest zdruzgotany, kiedy okazuje się, że syn chce porzucić sutannę, i wypędza go z domu. Duchowny przychodzi do lombardu, by zastawić utensylia, ale jego sytuacja i tak wydaje się opłakana. Jest bliski depresji. W punkcie skupu pojawia się również kobieta w skąpym stroju, by zastawić męską obrączkę. Nazajutrz pewien mężczyzna desperacko chce wykupić biżuterię. Boi się żony. Roman potrzebuje wolnego. Tłumaczy Kazimierzowi, że jego wujkowi niezbędna jest pomoc, jednak nie jest to prawda... Beata dostaje zaproszenie od Leszczyńskiego na koncert. W wydarzeniu mają też uczestniczyć przyjaciele z dawnej paczki.

Występują (pokaż wszystkich)