Lombard. Życie pod zastaw 4 (155)

Lombard. Życie pod zastaw 4 (155)

serial obyczajowy Polska 2019   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska
Reżyseria:Łukasz Łukasik
W skrócie:Wyglądający skromnie Kotowski przynosi do komisu kolię wartą kilkadziesiąt tys. złotych. To wzbudza podejrzenia Mariusza. Okazuje się, że przedmiot został skradziony w czasie napadu na jubilera.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Właściciel lombardu Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) wraz z żoną Beatą (Małgorzata Szeptycka) martwią się, że ich dzieci - Adek (Mateusz Murański) i Marta (Agata Szafrańska) wpadają w coraz to nowsze kłopoty. W finale trzeciego sezonu podczas ślubu Marty i Wojtka (Wojciech Zygmunt) zjawił się niespodziewanie Lolek (Jerzy Górski). Widzowie przekonają się, czy mimo gwałtownie przerwanej ceremonii, dziewczyna powiedziała sakramentalne "tak" synowi Korynta. W dodatku tuż przed ceremonią omal nie doszło do zamachu, który udaremnił bohatersko Mariusz, a Kornelia (Dorota Kamińska) pojawiła się u boku odwiecznego wroga Kazimierza - Korynta (Marek Wolny). Tymczasem Adek w końcu zacznie układać sobie życie z Patrycją (Paulina Jeżewska) i ich synkiem. Niestety sielanka nie potrwa długo, gdyż z więzienia wyjdzie Ryży (Arkadiusz Tańcula), który znów zacznie nachodzić pracowników lombardu. Kazimierz będzie próbował dociec, kto i dlaczego chciał dokonać zamachu na ślubie Marty, co knują Kornelia i Korynt oraz, czy Ryży zagraża Adkowi. W rozwiązaniu niejednej zagadki pomoże mu detektyw Łęcki, którego wynajmie. W jego firmie również nie będzie brakowało pracy. Jak zawsze pojawią się nowi klienci, a wraz z nimi kolejne zaskakujące przedmioty. Wśród nich m.in. ul, cenne minerały i ciągnik. Wciąż będzie zaglądał tu stały klient Ziutek (Henryk Gołębiewski).

W tym odcinku

Wyglądający skromnie Kotowski przynosi do komisu kolię wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych. To wzbudza podejrzenia Mariusza. Pod byle pretekstem zatrzymuje klienta w komisie, a sam ustala pochodzenie biżuterii. Okazuje się, że przedmiot został skradziony w czasie napadu na jubilera, który miał miejsce dwa lata wcześniej. Wówczas podczas rabunku zastrzelona została ekspedientka. Mężczyzna twierdzi, że wykopał kosztowność w swym ogródku. Stosunki między Andżeliką i Mariuszem są wciąż napięte. Chłopak nie potrafi pogodzić się z tym, co się stało. Zazdrości Andżelice, że mimo tego, co się wydarzyło, potrafiła wybaczyć i powalczyć o rodzinę. Hoffer przynosi do punktu skupu swój obraz zatytułowany "Eteryczna". Andżelika i Mariusz zauważają, że przedstawia on Benię.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)