Lombard. Życie pod zastaw 12 (628)
Występują: | Zbigniew Buczkowski, Robert Sowa, Jerzy Górski, Małgorzata Szeptycka |
---|---|
Reżyseria: | Łukasz Łukasik |
W skrócie: | Mikołaj pracuje w restauracji Le Reve. Pewnego dnia zjawia się tam Robert Sowa. Planuje zakupić w lombardzie profesjonalne noże. Okazuje się, że sztućce trafiły tam w szczególnych okolicznościach. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.
W tym odcinku
Mikołaj Kosut ma za sobą trudną przeszłość. Mimo to obdarzony talentem do gotowania dwudziestodwulatek stara się wieść normalne życie. Pracuje w restauracji "Le Reve". Pewnego dnia zjawia się tam słynny kucharz i restaurator, Robert Sowa. Planuje zakupić w lombardzie profesjonalne noże. Okazuje się, że sztućce trafiły tam w pewnych szczególnych okolicznościach. Beata odpoczywa po operacji. Marzy o szybkim powrocie do domu. Patrycja dobrze radzi sobie w pracy. Pewnego dnia po godzinach zostaje sam na sam w biurze z Arkadiuszem. Hofer rozwija nową pasję - fotografię. Robi zdjęcie bezdomnemu i przynosi je na sprzedaż. Pani Grażynka spostrzega fotografię, co znacznie komplikuje sytuację.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Zbigniew Buczkowski
jako Kazimierz Barski -
Robert Sowa
-
Jerzy Górski
jako Karol -
Małgorzata Szeptycka
jako Beata -
Rita Weinar
jako "Benia" Bernadeta Michalska-Dolna -
Paulina Jeżewska
jako Patrycja -
Dominika Skoczylas
jako Andżelika -
Michał Chorosiński
jako Mariusz -
Marcin Borchardt
jako Roman -
Dominik Dąbrowski
jako Beton -
Arkadiusz Tańcula
jako gangster "Ryży" -
Agata Szafrańska
jako Marta -
Konrad Darocha
-
Hanna Kochańska
jako Anka -
Grzegorz Gargas
jako "Jaca" Jacek -
Paulina Mikuśkiewicz
jako aspirant Lidia Korczak -
Małgorzata Rożniatowska
jako pani Filomena -
Henryk Gołębiewski
jako Ziutek -
Bogdan Kalus
jako Boguś -
Krzysztof Hanke
jako Zefel -
Patryk Cebulski
jako kurier Adam -
Sebastian Wątroba
jako Aleks
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Łukasz Łukasik reżyseria
Zobacz także
- Lombard. Życie pod zastaw 12 (658) - serial obyczajowy - noc niedz./pon., 15 na 16 czerwca 3:00