Lombard. Życie pod zastaw 10 (497)

Lombard. Życie pod zastaw 10 (497)

serial obyczajowy Polska 2022   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Henryk Gołębiewski, Jerzy Górski, Michał Chorosiński
Reżyseria:Dominik Matwiejczyk
W skrócie:Wdowa Danuta opiekuje się bezdomnymi kotami. Gdy ich stan się pogarsza, zastawia pamiątkę po dziadku, aby zebrać pieniądze na leczenie. Ma zamiar ją odzyskać. Nie pojawia się jednak w lombardzie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pracownicy i właściciele lombardu na Cichej mają jak zawsze ręce pełne pracy. Nowi i stali klienci przynoszą rozmaite przedmioty, np. kulki antystresowe, oldschoolową prasę do owoców czy stylowy motocykl. Również w ich życiu osobistym wiele się dzieje. Andżelika i Mariusz niebawem mają wziąć ślub, jednak zachowanie Julki, córki mężczyzny z poprzedniego związku, kładzie się cieniem na ich codzienności. Również do kobiety wracają nierozwiązane sprawy z przeszłości. Tymczasem Kazimierz i Beata odzyskują uprowadzonego wnuczka, Sebusia, i synową. Barski nie zamierza tracić jednak czujności. Chce mieć oko na Ryżego. Lolek i Marta z kolei poważnie myślą o założeniu rodziny. Czeka ich wiele zaskoczeń.

W tym odcinku

Wdowa Danuta Misztal opiekuje się bezdomnymi kotami, gdyż sprawia jej to dużą radość. Przeznacza na to dużą część pieniędzy z emerytury. Alkoholik Kudła, agresywny sąsiad kobiety, otwarcie to potępia. Pewnego dnia stan zdrowia wszystkich kotów nagle się pogarsza. Danuta zastawia płyty szelakowe do gramofonu, aby zebrać pieniądze na leczenie dla swoich pupili. Ponieważ to jedyna pamiątka po jej dziadku, ma zamiar ją odebrać. Nie pojawia się jednak w lombardzie. Intuicja podpowiada Ance, że coś się stało... Pracownica postanawia odwiedzić Danutę. Klient chce sprzedać dwa daktylowce kanaryjskie, z których jeden jest ogromny. Okazy skrywają pewien sekret. Lombard jednak nie kupuje kwiatów. Benia chce przeprowadzić wywiad z Anką na temat przemocy wobec kobiet. Zamieszczone na blogu nagranie zostaje pozytywnie odebrane. Benia jest dumna, ale jej entuzjazm nie trwa długo, gdyż bliska jej osoba bardzo ją krytykuje.

Występują (pokaż wszystkich)