x
Lekarze (11/13)

Lekarze

sezon 5 odc. 11/13

serial obyczajowy Polska 2014   od 12 lat
Występują:Magdalena Różczka, Wojciech Kalarus, Danuta Stenka, Zofia Wichłacz
W skrócie:Michał odkrywa w gabinecie ojca listę lekarzy, których Tadeusz zamierza zwolnić. Wanat spotyka się z matką Irminy. Kobieta żąda, aby zapłacił jej córce 100 tysięcy złotych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Do personelu szpitala Copernicus dołącza chirurg, doktor Przemek Karski, który kończy swoją specjalizacje i trafia do zespołu Alicji Keller. Po zdaniu egzaminu na nadspecjalizację z transplantologii Alicja coraz więcej czasu spędza z psychologiem, Andrzejem, który pomógł jej otrząsnąć się po śmierci Maksa. Niejasna sytuacja pomiędzy Basią, Leonem i Michałem Karkoszką powoduje, że młoda lekarka chce się przenieść do innego szpitala. W życiu ordynatora ponownie zjawia się Paulina, która okazuje się być świetnym chirurgiem plastycznym. Orda zaczyna pracę jako lekarz pogotowia ratunkowego. Elżbieta Bosak walczy o utrzymanie stanowiska dyrektora szpitala, które chcą jej odebrać Tadeusz Karkoszka z wiceprezydentem Torunia.

W tym odcinku

Docent Karkoszka planuje zlikwidować SOR. Zamierza też pozyskać dla Copernicusa sponsorów. W swoje zamiary wtajemnicza Ordę. Michał odkrywa w gabinecie ojca kopertę z banknotami i listę lekarzy, których Tadeusz zamierza zwolnić. Docent dowiaduje się o piwnicznym azylu chirurgów. Nakazuje Jivanowi i Piotrowi wynieść z pomieszczenia prywatne rzeczy. Wanat spotyka się z matką Irminy. Kobieta żąda, aby zapłacił jej córce 100 tys. złotych. Jivan wybiera się na wyprawę w góry i gromadzi sprzęt. O wyprawie nie poinformował jeszcze Ewy. Lekarzom udaje się wyciąć guza podstawy czaszki mężczyźnie w średnim wieku. Wraz ze zdrowiem wracają również złe nawyki mężczyzny, który przed chorobą był kobieciarzem i często zdradzał żonę. Karski z Wileckim operują ciekawy przypadek przepukliny. Przemek, w odpowiedzi na złośliwości Anny, wiesza w windzie jedną z jej starych fotografii.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także