x

Krucjata. Prawo serii (8)

serial kryminalny Polska 2022   od 16 lat
Występują:Julian Świeżewski, Vanessa Aleksander, Michał Kaleta, Tomasz Schuchardt
W skrócie:Góra znajduje nieprzytomnego Alfreda, byłego piłkarza, a obecnie prezesa fundacji charytatywnej. Obok niego ktoś namalował literę J. Mężczyzna twierdzi, że został porwany i odurzony narkotykami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Nowa pozycja w ofercie platformy Telewizji Polskiej, która zadebiutowała 21 listopada. Producenci położyli duży nacisk na promocję, licząc na to, że serial stanie się wielkim hitem. Za reżyserię odpowiada Łukasz Ostalski, a autorem scenariusza jest Wojciech Tomczyk. Mocną stronę "Krucjaty" stanowi również obsada, w której obok mniej znanych aktorów znalazło się wiele gwiazd ekranu. Trzynaście odcinków to trzynaście porwań i zabójstw, nad którymi pracuje komisarz Jan Góra, noszący pseudonim Mandżaro (Julian Świeżewski). Ofary to wpływowe osoby, m.in. juror w talent show czy posłanka. Z czasem policjant odkrywa związek pomiędzy zbrodniami i krok po kroku poznaje szczegóły znacznie bardziej skomplikowanego planu.

W tym odcinku

Komisarz Góra na przystanku autobusowym znajduje nieprzytomnego Alfreda, byłego świetnego piłkarza, a obecnie prezesa fundacji charytatywnej. Obok niego ktoś namalował literę J. Mężczyzna twierdzi, że został porwany i odurzony narkotykami. Napastnicy przedstawili się jako... Luizjana i Mandżaro. Tymczasem Lemuel, który odsiaduje karę w polskim więzieniu, ma zostać wysłany do Holandii. Góra z pomocą Szymona Klejny blokuje ten wyjazd. Dowiadując się o tym, major Wiktoria Dymińska postanawia złożyć komisarzowi kolejną propozycję współpracy. Niestety, do ich rozmowy nie dochodzi, ponieważ Warszawą wstrząsają zamachy bombowe.

Występują (pokaż wszystkich)