×
Komisarz Rex 5: Testament (65)

Komisarz Rex 5: Testament (65)

(Kommissar Rex: Das Testament)

serial kryminalny Niemcy/Austria 1999   od 12 lat
Występują:Gedeon Burkhard, Gerhard Zemann, Heinz Weixelbraun, Wolf Bachofner
Reżyseria:Bodo Fürneisen
W skrócie:Handlarz antykami odkupuje zbiory bogatego starca, Stifta. Katalogując je, przypadkowo odkrywa korektę testamentu. Z jego treści wynika, że beneficjentką Stifta jest jego opiekunka Tanja.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Funkcjonariusz wiedeńskiej policji Alexander Brandtner (Gedeon Burkhard) rozwiązuje różne zagadki kryminalne. W poszukiwaniach przestępców pomagają mu współpracownicy wśród których są doktor Graf (Gerhard Zemann), Böck (Heinz Weixelbraun) i Höllerer (Wolf Bachofner). W każdym ze śledztw uczestniczy ponadto owczarek Rex. Mądry i odważny czworonóg dzięki czujnemu węchowi i sprytowi trafia na trop nawet najbardziej nieuchwytnych złoczyńców. Jego pomoc okazuje się niezbędna, kiedy zawodzą tradycyjne metody śledcze.

W tym odcinku

Handlarz antykami Franz Zehrer odkupuje zbiory bogatego starca, Stifta. Katalogując je, dokonuje przypadkowego odkrycia. Pod ramą jednego z obrazów znajduje dokument wyglądający na korektę testamentu. Z jego treści wynika, że beneficjentką Stifta jest jego opiekunka Tanja Kraus. Zehrer zaczyna szantażować syna denata, Waltera, który w świetle prawa dziedziczy cały majątek ojca. Młody Stift morduje antykwariusza i rozpoczyna poszukiwania obrazu, w którym jest ukryta zmiana ostatniej woli bogacza. Dzieła sztuki poszukuje również Tanja. Niebawem dochodzi do kolejnej zbrodni.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także