x
Komisarz Alex 16: Tajemnica klasztoru (203)

Komisarz Alex 16: Tajemnica klasztoru (203)

serial kryminalny Polska 2021   od 12 lat
Występują:Piotr Bondyra, Wojciech Czerwiński, Leszek Piskorz, Dorota Krempa
Reżyseria:Mariusz Palej
W skrócie:Konserwator sztuki, Wiktor Zimny, spada z rusztowania podczas prac renowacyjnych w przyklasztornym kościele. Na miejsce przyjeżdżają policjanci. Ustalają, że śmierć mężczyzny nie była przypadkiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 6 marca
za 3 dni
9:45 TVP 1 (z napisami)

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, Piotra Górskiego (Krystian Wieczorek), młodszego aspiranta Gustawa Bielskiego (Piotr Bondyra), komisarz Marty Grabskiej (Beata Fido), Lucyny (Magdalena Walach) i Niny (Karolina Nolbrzak), którzy z pomocą owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą skomplikowane śledztwa. W tym sezonie do ekipy dołączy komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński), który zastąpi poległego Górskiego.

W tym odcinku

Wybitny konserwator sztuki, Wiktor Zimny, spada z rusztowania podczas prac renowacyjnych w przyklasztornym kościele. Na miejsce przyjeżdżają policjanci. Szybko ustalają, że śmierć mężczyzny nie była przypadkiem, a po upadku ktoś uderzył go w głowę młotkiem. Miejscowi zakonnicy są wstrząśnięci. Okazuje się też, że z miejsca zbrodni zniknęły cenne materiały złotnicze. Śledczy rozmawiają z najbliższymi osobami zamordowanego - jego asystentem, żoną, z którą był w separacji, córką oraz partnerką, która była jednocześnie jego współpracownicą. Wkrótce Gutek natrafia na aukcję internetową, na której ktoś wystawił na sprzedaż skradzione materiały złotnicze. Ogłoszenie szybko znika, ale policjantom udaje się ustalić, że zamieściła je osoba mieszkająca w pobliżu klasztoru.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)