Kobieta na krańcu świata (6/8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 6 odc. 6/8

serial dokumentalny Polska 2014   b.o.
W skrócie:W Tanzanii powszechne jest wierzenie, że ciało albinosa ma magiczną moc. Życie takich osób jest zagrożone. Martyna odwiedza szkołę, gdzie uczy się setka dzieci cierpiących na bielactwo.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie kobiet mieszkających w Afryce, Azji i Ameryce. Bohaterki wykonują inne zawody i wyznają różne religie. Przedstawienie ich losów jest pretekstem do pokazania egzotyki, tradycji i kultury krajów, w jakich żyją. Podróżniczka, Martyna Wojciechowska, razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Dzięki tym spotkaniom poznaje odmienne podejścia do kobiecości.

W tym odcinku

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że w Tanzanii żyje około 170 000 osób chorych na bielactwo. Albinosi są bardzo podatni na poparzenia i nowotwory skóry. Wielu z nich umiera przed 40. rokiem życia. Zagrożeniem jest nie tylko ostre afrykańskie słońce, ale też inni ludzie. W Tanzanii powszechne jest wierzenie, że ciało albinosa ma magiczną moc. Coraz częściej zdarzają się polowania na nich. Martyna odwiedza szkołę, gdzie uczy się setka dzieci cierpiących na bielactwo. Poznaje również 19-letnią Kabulę. Dziewczyna w wieku 12 lat została brutalnie napadnięta. Po incydencie jest zdeterminowana, aby zostać prawnikiem i w przyszłości bronić praw osób dotkniętych albinizmem. Razem z Martyną odwiedzą jej rodziców, z którymi nie widziała się 5 lat. Wcześniej dziewczyna nie miała odwagi, aby przyjechać do domu.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także