Kobieta na krańcu świata (7/8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 6 odc. 7/8

serial dokumentalny Polska 2014   b.o.
W skrócie:Podróżniczka odwiedza 25-letnią Feresthe Karimi, która łamie stereotyp życia kobiety w Iranie. Bohaterka odcinka jest z jedną z dziesięciu najlepszych zawodniczek futsalowych na świecie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie kobiet mieszkających w Afryce, Azji i Ameryce. Bohaterki wykonują inne zawody i wyznają różne religie. Przedstawienie ich losów jest pretekstem do pokazania egzotyki, tradycji i kultury krajów, w jakich żyją. Podróżniczka, Martyna Wojciechowska, razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Dzięki tym spotkaniom poznaje odmienne podejścia do kobiecości.

W tym odcinku

W Iranie Martyna Wojciechowska odwiedza 25-letnią Feresthe Karimi, która jest niezależna i łamie stereotyp monotonnego życia kobiety w Iranie. Jej pasją jest piłka nożna, a ona sama jest jedną z najlepszych piłkarek swojego kraju oraz jedną z dziesięciu najlepszych zawodniczek futsalowych na świecie. Poznając rodzinę Karimi, podróżniczka przygląda się, jaką w rzeczywistości rolę pełnią kobiety w irańskim społeczeństwie.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także