x

Katastrofy w przestworzach: Katastrofa śmigłowca (19)

(Air Crash Investigation: Helicopter Down)

serial dokumentalny USA 2005-2006   od 12 lat
W skrócie:Helikopter przewożący pracowników platformy wiertniczej zostaje rażony piorunem. Piloci próbują utrzymać kontrolę nad maszyną, lecz muszą lądować na wodzie. Śledztwo wykrywa usterkę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcje największych wypadków lotniczych. Każdy z odcinków omawia historię jednego lotu. Twórcy serialu odtwarzają okoliczności, w jakich doszło do tragedii: atmosferę panującą na pokładzie samolotu, decyzje i działania pilotów. Korzystają przy tym z zapisów z czarnych skrzynek. Pokazują też pracę ludzi badających przyczyny owych katastrof i dokonują komputerowej symulacji lotu. Całości dopełniają wywiady z pilotami, ekspertami lotnictwa i świadkami tragicznych wydarzeń. Katastrofy lotnicze wynikają często z ludzkiej opieszałości i braku wyobraźni, pocieszające jest jednak to, że pracownicy przemysłu lotniczego wyciągają wnioski z tragedii i ucząc się na błędach tworzą systemy coraz doskonalsze i coraz mniej zawodne.

W tym odcinku

Helikopter przewożący pracowników platformy wiertniczej zostaje rażony piorunem. Piloci próbują utrzymać kontrolę nad maszyną, lecz zmuszeni są lądować na wodzie. Śledztwo wykrywa usterkę techniczną.