Kanclerz (1/5)

Kanclerz

odc. 1/5

serial historyczny Polska 1989   od 12 lat
Występują:Marcin Troński, Krzysztof Kolberger, Danuta Kowalska, Jerzy Kryszak
Reżyseria:Ryszard Ber
W skrócie:Serial przedstawia kanclerza Jana Zamoyskiego, jednego z najwybitniejszych polityków XVI wieku. Jego polityczna działalność przypada na burzliwy okres pierwszych elekcji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja toczy się pod koniec XVI wieku, w okresie przełomu historycznego po wygaśnięciu dynastii Jagiellonów. Tytułowy bohater to późniejszy kanclerz wielki koronny Jan Zamoyski. Losy Jana Zamojskiego (Marcin Troński), który w okresie panowania Stefana Batorego (Jerzy Grałek) był pierwszą po królu postacią w państwie, przedstawia w serialu jego osobisty sekretarz i powiernik Reinhold Heidenstein (Krzysztof Kolberger).

W tym odcinku

Serial przedstawia dzieje kanclerza Jana Zamoyskiego, jednego z najwybitniejszych polityków XVI wieku. Jego polityczna działalność uznawana za symbol mądrego patriotyzmu przypada na burzliwy okres pierwszych elekcji królów. Zakulisowe rozgrywki i dworskie intrygi są tłem dla działalności kanclerza, który kierował się poszanowaniem prawa i dążył do wzmocnienia władzy królewskiej. Jako najbliższy doradca Stefana Batorego dbał o interesy Polski.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)