Jestem z Polski (4/9)

serial dokumentalny Polska 2018   b.o.
W skrócie:Widzowie zobaczą Meksyk oczami Oli Synowiec, dziennikarki, blogerki, autorki książki "Dzieci szóstego słońca".

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Formuła programu opiera się na videoblogach Polaków, którzy mieszkają na stałe poza granicami kraju. Przedstawiają własny punkt widzenia, zabierają widzów w swoje ulubione miejsca, a także pokazują, jak naprawdę wygląda życie za granicą. Kamera odwiedzi m.in. Japonię, Stany Zjednoczone, Peru, Kolumbię, Brazylię. Kolejne odcinki poświęcone są m.in. polskiej modelce pracującej w Tokio czy autorce przewodnika po Nowym Jorku.

W tym odcinku

W tym odcinku poznamy pochodząca z Kozienic Olę Synowiec. Zanim bohaterka na stałe przeprowadziła się do Ameryki Południowej, mieszkała na warszawskiej Pradze-Północ, gdzie organizowała imprezy kulturoznawcze. Z wykształcenia jest filologiem polskim, a z zamiłowania podróżniczką. To właśnie ciekawość ludzi i różnych kultur przywiodła ją do Meksyku. W programie Ola oprowadzi widzów po zakamarkach niezbyt często odwiedzanych przez turystów. To właśnie w Meksyku znajduje się apteka, w której bez recepty można kupić eliksir "na plotkujące sąsiadki" lub "na faceta", który po zażyciu napoju staje się pokornym barankiem dla swojej wybranki. Ola zdradzi także, co wspólnego ma Bóg z jaguarem i opowie, w co wierzą Indianie ze stanu Chiapas.

Zobacz także