Jak to działa?: Made in Poland, cz. 2. (141)

Jak to działa?: Made in Poland, cz. 2. (141)

magazyn popularnonaukowy Polska 2017   b.o.
W skrócie:Radek Brzózka opowiada o polskich naukowcach, którzy mają ciekawe osiągnięcia. Należą do nich: preparat na bazie bursztynu, który ma właściwości bakteriobójcze, oraz środek krwiozastępczy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.

Radek Brzózka opowiada o młodych polskich naukowcach, którzy mają na swoim koncie ciekawe osiągnięcia m.in. preparat na bazie bursztynu, który ma właściwości bakteriobójcze i może być wykorzystywany jako kosmetyk przeciwtrądzikowy lub, w przyszłości, jako środek do celów medycznych. Widzowie dowiedzą się też, jak działa preparat krwiozastępczy czy flusensor - bioczujnik do szybkiego wykrywania wirusa grypy.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także