Jak to działa?: Implanty (54)
magazyn popularnonaukowy Polska 2013
| W skrócie: | Implanty umożliwiają normalne życie milionom ludzi na całym świecie. Najbardziej fascynującymi urządzeniami są te, które pozwalają niepełnosprawnym odzyskać władzę nad zmysłami. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.
Implanty umożliwiają normalne życie milionom ludzi na całym świecie. Najbardziej fascynującymi urządzeniami są te, które pozwalają odzyskać władzę nad zmysłami. Stworzenie ich nie jest jednak łatwe, a mechanizmy zużywają się o wiele szybciej niż naturalne części naszego organizmu.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Radosław Brzózka
gospodarz
Zobacz także
- Od ucha do ucha: Jak to działa?: Windy (101) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 14 czerwca 8:10
- Jak to działa?: Małe jest wielkie, czyli kompresja danych (134) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 14 czerwca 23:00
- Jak to działa?: Leki przyszłości (133) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 14 czerwca 23:30
- Jak to działa?: Instrumenty (132) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 15 czerwca 22:55
- Jak to działa?: Polacy w kosmosie (131) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 15 czerwca 23:25
- Jak to działa?: Matematyka, część 2 (130) - magazyn popularnonaukowy - wtorek, 16 czerwca 22:55
- Jak to działa?: Made in Poland (128) - magazyn popularnonaukowy - wtorek, 16 czerwca 23:25
- Jak to działa?: Ciekawe urządzenia. Część 5 (127) - magazyn popularnonaukowy - środa, 17 czerwca 23:00
- Jak to działa?: Śmigłowiec (126) - magazyn popularnonaukowy - środa, 17 czerwca 23:25
- Jak to działa?: Cukrzyca i glukometr (125) - magazyn popularnonaukowy - czwartek, 18 czerwca 23:05