Jak to działa?: Made in Poland, cz. 1 (128)

Jak to działa?: Made in Poland, cz. 1 (128)

magazyn popularnonaukowy Polska 2016   b.o.
W skrócie:Przegląd urządzeń produkowanych w Polsce, które zdobywają świat. Widzowie dowiedzą się, jak działa robot służący m.in. do sortowania różnych produktów. Na koniec słów kilka o biosensorze.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.

Widzowie zobaczą jedne z wielu urządzeń produkowanych w Polsce, które zdobywają świat. Nasz kraj posiada własną technologię produkcji insuliny. Powstaje też coraz więcej firm specjalizujących się w dostarczaniu zaawansowanych technologii. Widzowie dowiedzą się, jak działa robot służący m.in. do sortowania różnych produktów. Na koniec słów kilka o biosensorze. Mikroczip bioSOC nie tylko mierzy tętno, częstość oddechu i temperaturę, ale również napięcie mięśni, potliwość skóry i saturację krwi, a także rejestruje EKG.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także