Jak to działa?: Historie pewnych wynalazków, część 2 (89)
magazyn popularnonaukowy Polska 2015
W skrócie: | Wynalazcy wypowiadają się na temat potencjału poszczególnych projektów, wskazując ich mocne strony. Wśród nich jest Natalia Strzęciwilk specjalizująca się w urządzeniach do rehabilitacji. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
niedziela, 1 czerwca jutro |
23:35 | TVP ABC (z napisami) |
Opis
Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.
Polscy wynalazcy wypowiadają się na temat potencjału poszczególnych projektów, wskazując ich mocne strony. Wśród nich jest Marcin Stolarski, który opracował mikrofon rowerowy, a także Natalia Strzęciwilk, projektantka nowych rozwiązań w urządzeniach do rehabilitacji.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Radosław Brzózka gospodarz
Zobacz także
- Jak to działa?: Startupy (92) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 31 maja 22:55
- Jak to działa?: Szerokopasmowy internet i bezpieczeństwo w sieci (91) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 31 maja 23:25
- Od ucha do ucha: Jak to działa?: Segregacja odpadów (45) - magazyn popularnonaukowy - niedziela, 1 czerwca 8:05
- Jak to działa?: Big data (90) - magazyn popularnonaukowy - niedziela, 1 czerwca 23:05
- Jak to działa?: Historie pewnych wynalazków, część 1 (88) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 2 czerwca 22:55
- Jak to działa?: Farby (87) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 2 czerwca 23:25
- Jak to działa?: Magia (86) - magazyn popularnonaukowy - wtorek, 3 czerwca 23:00
- Jak to działa?: Efekty specjalne w teatrze (85) - magazyn popularnonaukowy - wtorek, 3 czerwca 23:30
- Jak to działa?: Huta szkła (83) - magazyn popularnonaukowy - środa, 4 czerwca 22:55
- Jak to działa?: Smak (81) - magazyn popularnonaukowy - środa, 4 czerwca 23:25