Jak to działa?: Logistyka (84)
W skrócie: | Mało kto zastanawia się, jak wygląda droga towaru od wytworzenia w fabryce do punktu przeznaczenia. Ekipa programu odwiedza centra logistyczne i przybliża zagadnienia związane z transportem. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
wtorek, 15 lipca za 12 dni |
7:25 | TVP Nauka (z napisami) |
Opis
Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.
Mało kto zastanawia się, jak wygląda droga towaru od wytworzenia w fabryce do punktu przeznaczenia. Ekipa programu odwiedza centra logistyczne i przybliża takie zagadnienia, jak łańcuchy dostaw, łączenie form transportu czy standaryzacja procesu transportu. Przygląda się także magazynom, w których jest składowany towar.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Radosław Brzózka gospodarz
Zobacz także
- Jak to działa?: Autobus (60) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 3 lipca 7:15
- Jak to działa?: Diagnostyka i walka z nowotworami (61) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 3 lipca 13:15
- Jak to działa?: Radio (13) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 3 lipca 23:30
- Jak to działa?: Nośniki pamięci (12) - magazyn popularnonaukowy - noc czw./pt., 3 na 4 lipca 0:00
- Jak to działa?: Transplantacje (62) - magazyn popularnonaukowy - noc czw./pt., 3 na 4 lipca 0:35
- Jak to działa?: Pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym (63) - magazyn popularnonaukowy - piątek, 4 lipca 7:15
- Jak to działa?: Odnawialne źródła energii (64) - magazyn popularnonaukowy - piątek, 4 lipca 13:15
- Jak to działa?: Akumulatory (11) - magazyn popularnonaukowy - piątek, 4 lipca 23:25
- Jak to działa?: Ekran telewizora (10) - magazyn popularnonaukowy - noc pt./sob., 4 na 5 lipca 0:00
- Jak to działa?: Świat bez ludzi (65) - magazyn popularnonaukowy - noc pt./sob., 4 na 5 lipca 0:25