Jak to działa?: Leki przyszłości (133)

Jak to działa?: Leki przyszłości (133)

magazyn popularnonaukowy Polska 2017   b.o.
W skrócie:Medycyna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Popularność zyskują leki biotechnologiczne, które naśladują działanie naturalnych mechanizmów obronnych organizmu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.

Medycyna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Często skuteczność terapii zależy od dostępności nowoczesnych leków. Ogromną popularność zyskują leki biotechnologiczne, które naśladują działanie naturalnych mechanizmów obronnych organizmu, przeciwciał zdolnych zidentyfikować określony rodzaj komórek, np. komórki rakowe, które następnie są atakowane przez system immunologiczny człowieka. Widzowie dowiedzą się, jak się je projektuje i na czym polega ich produkcja.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także