Jak to działa?: Lodówka (1)
magazyn popularnonaukowy Polska 2011
| W skrócie: | W tym odcinku autorzy programu przybliżają m.in. historię powstania lodówki i tłumaczą, na czym polegał przełomowy eksperyment sir Francisa Bacona. W laboratorium zaś tworzą własną chmurę. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.
Autorzy programu przyglądają się tematowi chłodzenia. Przybliżają historię powstania lodówki i tłumaczą na czym polegał przełomowy eksperyment sir Francisa Bacona. W ramach własnych doświadczeń badacze tworzą własną chmurę, która jak się okazuje ma wiele wspólnego z lodówką.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Radosław Brzózka
gospodarz
Zobacz także
- Jak to działa?: Płaska Ziemia (161) - magazyn popularnonaukowy - wczoraj, 13 marca 22:55
- Jak to działa?: Jak działa ul (160) - magazyn popularnonaukowy - wczoraj, 13 marca 23:20
- Jak to działa?: Gruba przesada - otyłość (159) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 14 marca 22:55
- Jak to działa?: Jak zostać pilotem samolotu (158) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 14 marca 23:25
- Od ucha do ucha: Jak to działa?: Historie pewnych wynalazków, część 1 (1) - magazyn popularnonaukowy - niedziela, 15 marca 8:00
- Niesamowity świat Gumballa 2: Lodówka (3) - serial animowany - niedziela, 15 marca 20:00 i 2 późniejsze emisje
- Jak to działa?: Biodegradacja (157) - magazyn popularnonaukowy - niedziela, 15 marca 22:55
- Jak to działa?: Ewolucja (156) - magazyn popularnonaukowy - niedziela, 15 marca 23:20
- Jak to działa?: No to w drogę! Elektryczny samochód (155) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 16 marca 23:05
- Jak to działa?: Ogień (154) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 16 marca 23:35
