Jak to działa?: Nanotechnologia (117)
magazyn popularnonaukowy Polska 2016
W skrócie: | Tematem odcinka są nowoczesne metody dostarczania leków, lakiery, dzięki którym samochody się nie brudzą, a także roboty, których nie widać gołym okiem. Wkrótce mają one zastąpić chirurgów. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
niedziela, 26 października za 9 dni |
22:50 | TVP ABC (z napisami) |
Opis
Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.
Tematem odcinka są nowoczesne metody dostarczania leków, lakiery, dzięki którym samochody się nie brudzą, a także roboty, których nie widać gołym okiem. Wkrótce mają one zastąpić chirurgów i operować ludzi "od środka".
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Radosław Brzózka gospodarz
Zobacz także
- Jak to działa?: Jak działa PGE Narodowy? (136) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 17 października 22:55
- Jak to działa?: Nauka "od kuchni" (135) - magazyn popularnonaukowy - dziś, 17 października 23:25
- Jak to działa?: Małe jest wielkie, czyli kompresja danych (134) - magazyn popularnonaukowy - sobota, 18 października 22:50
- Jak to działa?: Leki przyszłości (133) - magazyn popularnonaukowy - sobota, 18 października 23:25
- Od ucha do ucha: Jak to działa?: Świat bez ludzi (65) - magazyn popularnonaukowy - niedziela, 19 października 8:15
- Jak to działa?: Instrumenty (132) - magazyn popularnonaukowy - niedziela, 19 października 22:50
- Jak to działa?: Polacy w kosmosie (131) - magazyn popularnonaukowy - niedziela, 19 października 23:20
- Jak to działa?: Matematyka, część 2 (130) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 20 października 22:55
- Jak to działa?: Made in Poland (128) - magazyn popularnonaukowy - poniedziałek, 20 października 23:25
- Jak to działa?: Ciekawe urządzenia. Część 5 (127) - magazyn popularnonaukowy - wtorek, 21 października 23:00