Jak to działa?: Gruba przesada - otyłość (159)

Jak to działa?: Gruba przesada - otyłość (159)

magazyn popularnonaukowy Polska 2018   b.o.
W skrócie:Szacuje się, że w 2025 roku co czwarta osoba na świecie może cierpieć z powodu nadwagi lub otyłości. Winna temu jest przede wszystkim zła dieta. Widzowie dowiedzą się, jak wygląda sytuacja w Polsce.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Radosław Brzózka tłumaczy podstawowe prawa fizyki, które rządzą zjawiskami w otaczającym świecie. Jako przykłady posłużą mu urządzenia, z których ludzie korzystają na co dzień. Efektowne eksperymenty przekonują, że fizyka nie musi być trudna i nudna. Widzowie zobaczą, jak ciekawość świata i chęć rozwiązania problemów pomogła naukowcom i wynalazcom skonstruować takie urządzenia jak telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa czy aparat fotograficzny.

Otyłość stanowi poważny problem dla współczesnego społeczeństwa. Według badań World Obesity Federation w 2025 roku co czwarta osoba na świecie może cierpieć z powodu nadwagi lub otyłości. Okazuje się, że winna temu jest przede wszystkim zła dieta. Widzowie dowiedzą się, jak wygląda sytuacja w Polsce, a Radek Brzózka pokaże mechanizmy, konsekwencje tego problemu i przedstawi potencjalne rozwiązania.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także