Galileo (580)

Galileo (580)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Prowadzący omawiają nowy kulinarny trend prosto ze Stanów Zjednoczonych - one pot. W zabawie chodzi o to, by w jednym garnku przygotować wykwintną potrawę z rozmaitych składników.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Prowadzący omawiają nowy kulinarny trend prosto z USA - one pot. W zabawie chodzi o to, by w jednym garnku przygotować wykwintną potrawę z rozmaitych składników. Wiktoria to roślina o największych liściach na świecie - osiągają one nawet do 3 metrów wysokości. Najwyższym drzewem jest sekwoja. Ma aż 115 metrów wysokości. A rosnąca w Indonezji raflezja jest największym pasożytem w królestwie roślin. Reporterzy programu przyjrzą się im z bliska. Niewielka wysepka Tuvalu nagle stała się obiektem zainteresowań wielu inwestorów, a to za sprawą ciekawego przypadku. Na zakończenie programu prowadzący udadzą się do Korei Południowej, gdzie roboty zagrzewają do walki sportowców.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także