Europa z powietrza: Polska (6)

(Europe From Above: Poland)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2019   od 12 lat
W skrócie:Polska widziana z niezwykłej perspektywy. Widok z lotu ptaka pozwoli poznać skarby architektoniczne i przyrodnicze perełki. Twórcy odwiedzą miejsce, które nie są dostępne dla każdego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 2 grudnia
za 13 dni
0:00 National Geographic Channel

Opis

Stary Kontynent widziany z niezwykłej perspektywy. Widok z lotu ptaka pozwoli poznać skarby architektoniczne, a także przyrodnicze perełki. Europa zostanie także ukazana w trakcie różnych pór loku - od lata po mroźną zimę. Widzowie, oprócz Polski, będą mogli zobaczyć Włochy, Holandię, Niemcy, Wielką Brytanię i Hiszpanię. Twórcy pokażą również lokalne tradycje, a także skomplikowane rozwiązania technologiczne. Nie zabraknie odwiedzin mniej znanych miejsc.

W tym odcinku

Polska widziana z niezwykłej perspektywy. Widok z lotu ptaka pozwoli poznać skarby architektoniczne, przyrodnicze perełki, a także lokalne tradycje. Twórcy odwiedzą również miejsce, które nie są dostępne dla każdego, jak i te dopiero powstające. Będzie można podziwiać zimowy krajobraz Puszczy Białowieskiej i karmienie żubrów, wodowanie statku w Stoczni Gdańskiej, budowę najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej, opuszczony pałac w Bożkowie, osoby uprawiające na Podhalu skijoring, Powązki w dniu 1 listopada, Wielką Paradę Smoków w Krakowie czy zamek w Malborku.

Zobacz także