Dynastia Tudorów: Prawdziwa miłość (6)

Dynastia Tudorów

sezon 1 odc. 6: Prawdziwa miłość

(The Tudors: True Love)

serial historyczny Kanada/Irlandia/USA 2007
Występują:Jonathan Rhys Meyers, Sam Neill, Maria Doyle Kennedy, Henry Czerny
Reżyseria:Brian Kirk
W skrócie:Wolsey ma omówić w Paryżu warunki traktatu. Anna podsyca zastrzeżenia króla wobec kardynała. Norfolk i Boleyn dowodzą, że okrada skarbiec.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia panowania Henryka VIII Tudora (Jonathan Rhys Meyers). Na tronie Anglii zasiadał w latach 1509-1547. Jego pierwszą żoną była Katarzyna Aragońska (Maria Doyle Kennedy), córka króla Hiszpanii. Wobec niezgody Watykanu na rozwód z nią, stał się przeciwnikiem papieża. Jako władca absolutny powołał Kościół anglikański, którego sam został zwierzchnikiem. Dzięki temu mógł poślubić Annę Boleyn. Jego kolejne żony to: Jane Seymour, Anna z Kleve, Katarzyna Howard i Katarzyna Parr. Zmarł w Greenwich koło Londynu. Sukcesję przekazał Edwardowi VI, jedynemu prawowitemu synowi z małżeństwa z Jane Seymour.

W tym odcinku

Wolsey udaje się do Paryża, by wynegocjować warunki nowego traktatu. Król Franciszek jest przeciwny zawieraniu pokoju z Anglią. Kardynał ostrzega Morusa, że na decyzje Henryka wpływają inne osoby. Anna dzieli się z królem swymi zastrzeżeniami co do Wolseya. Również królowa Katarzyna nie wierzy w jego lojalność, a o swoich obawach mówi hiszpańskiemu posłowi, Mendozie. Wysłannik ma prosić Karola V o poparcie królowej w sprawie rozwodu. Katarzyna rozmawia z Anną o jej związku z królem oraz pyta męża o jego zamiary. Norfolk i Boleyn pokazują Henrykowi dowody na to, że kardynał okrada królewski skarbiec. Gdy papież ucieka z niewoli, władca postanawia uzyskać zgodę na unieważnienie małżeństwa bezpośrednio we Włoszech. Jego posłannikiem zostaje przyjaciel Cromwella, dr Knight. Henryk ostatecznie przywraca do łask Brandona i czeka na powrót Wolseya.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także