Dynastia Tudorów 3 (8)

Dynastia Tudorów

sezon 3 odc. 8

(The Tudors 3: The Undoing of Cromwell)

serial historyczny Kanada/Irlandia/USA 2009   od 16 lat
Występują:Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, James Frain, Annabelle Wallis
Reżyseria:Jeremy Podeswa
W skrócie:Mija miesiąc od ożenku. Anna Kliwijska stara się dobrze wypełniać obowiązki małżonki, ale fizycznie nie pociąga Henryka. Piękna 17-letnia Katarzyna Howard ma być lekiem na frustracje króla.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trzeci sezon popularnego serialu. Dalsze losy Henryka VIII, który rządził Anglią w latach 1509-1547. Popadł on w konflikt z Kościołem katolickim i ustanowił niezależny Kościół anglikański.

W tym odcinku

Miesiąc po królewskim ożenku trwają spekulacje, czy związek został skonsumowany. Anna Kliwijska stara się dobrze wypełniać obowiązki królewskiej małżonki, ale fizycznie nie pociąga Henryka. Na dworze pojawia się 17-letnia Katarzyna Howard. Piękna, młoda kobieta ma być lekiem na małżeńskie frustracje monarchy. Anna nie wie, że Edward Seymour i doradcy króla zamierzają unieważnić ich związek. Podczas spotkania Rady Dworu, Brandon oświadcza, że Cromwell jest "zdrajcą", a jego słowa potwierdzają bracia Seymour. Drugi po królu człowiek w kraju ma zostać powieszony wraz z pospolitymi przestępcami. Kiedy wchodzi na szubienicę, zapewnia zgromadzonych o swojej lojalności wobec Henryka VIII.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)