Dynastia Tudorów 3 (3)

Dynastia Tudorów

sezon 3 odc. 3

(The Tudors 3: Dissension and Punishment)

serial historyczny Kanada/Irlandia/USA 2009   dla dorosłych
Występują:Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, James Frain, Annabelle Wallis
Reżyseria:Ciarán Donnelly
W skrócie:Monarcha planuje wyjazd do Yorku. Instruuje Karola Brandona, jak ten ma postępować z powstańcami. Każdy, kto nie złoży przysięgi, będzie stracony. Kilkudziesięciu ludzi zostaje powieszonych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trzeci sezon popularnego serialu. Dalsze losy Henryka VIII, który rządził Anglią w latach 1509-1547. Popadł on w konflikt z Kościołem katolickim i ustanowił niezależny Kościół anglikański.

W tym odcinku

Na dwór przyjeżdża księżniczka Maria razem ze swoją młodszą siostrą, Elżbietą. Zadowolony król spędza święta Bożego Narodzenia w towarzystwie dzieci. Robert Aske przybywa na audiencję do Henryka. Monarcha planuje wyjazd do Yorku. Instruuje Karola Brandona, jak ten ma postępować z powstańcami. Zgodnie z jego zaleceniem mają oni przyznać się do zdrady stanu, wyrzec katolicyzmu, przysiąc lojalność Koronie i wesprzeć reformację. Każdy, kto nie złoży przysięgi, stanie przed sądem i zostanie stracony. W rezultacie kilkudziesięciu ludzi zostaje powieszonych. Do Tower trafiają Aske i Darcy, gdzie przesłuchuje ich Cromwell. Król cieszy się ze stłumienia buntu. Jane informuje go, że oczekuje dziecka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)