Dynastia Tudorów 3 (2)

Dynastia Tudorów

sezon 3 odc. 2

(The Tudors 3: The Northern Uprising)

serial historyczny Kanada/Irlandia/USA 2009   od 16 lat
Występują:Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, James Frain, Annabelle Wallis
Reżyseria:Ciarán Donnelly
W skrócie:Rebelianci trzymają w niewoli trzystu królewskich żołnierzy, arystokratów i arcybiskupa Yorku. Henryk choruje. Królem opiekuje się lady Ursula Misseldon. Wkrótce zostaje jego kochanką.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trzeci sezon popularnego serialu. Dalsze losy Henryka VIII, który rządził Anglią w latach 1509-1547. Popadł on w konflikt z Kościołem katolickim i ustanowił niezależny Kościół anglikański.

W tym odcinku

Rebelianci, nazywający siebie "Pielgrzymami", trzymają w niewoli trzystu królewskich żołnierzy, arystokratów i arcybiskupa Yorku. Henryk choruje. Jego zdrowie się pogarsza. Medyk wycina mu część piszczeli, na której tworzy się wrzód. Królem opiekuje się młoda dwórka, lady Ursula Misseldon. Wkrótce zostaje jego kochanką. Brandon jedzie na północ kraju, by stłumić rebelię. Rozpoczyna negocjacje, by skłócić arystokrację z chłopami. Królowa Jane organizuje spotkanie Henryka z córką. Brandon spotyka się z przywódcami powstania. Ci zapewniają go o lojalności wobec władzy. Domagają się jednak odbudowy opactw i przywrócenia katolicyzmu. Dwaj z nich, Constable i Ellerker, jadą na spotkanie z królem. Ten żąda zaprzestania rewolty. W liście zapewnia buntowników, że ich postulaty zostaną spełnione. W rzeczywistości chodzi mu tylko o zawieszenie broni.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)