Dynastia Tudorów 3 (1)

Dynastia Tudorów

sezon 3 odc. 1

(The Tudors 3: Civil Unrest)

serial historyczny Kanada/Irlandia/USA 2009   od 16 lat
Występują:Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, James Frain, Annabelle Wallis
Reżyseria:Ciarán Donnelly
W skrócie:Henryk VIII żeni się z Jane Seymour. Cromwell obawia się, że królowa może sprzyjać katolikom. Król otrzymuje list od swej pierworodnej córki Marii. Chce ona wrócić na dwór.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trzeci sezon popularnego serialu. Dalsze losy Henryka VIII, który rządził Anglią w latach 1509-1547. Popadł on w konflikt z Kościołem katolickim i ustanowił niezależny Kościół anglikański.

W tym odcinku

Henryk VIII żeni się z Jane Seymour. Sir Tomasz Cromwell obawia się, że nowa królowa może sprzyjać katolikom, co przeszkodzi w szerzeniu reformacji. Król otrzymuje list od swojej pierworodnej córki Marii, którą ma ze związku z Katarzyną Aragońską. Maria chce wrócić na dwór. Władca zgadza się, ale żąda, by córka uznała jego duchowe zwierzchnictwo i podpisała się pod aktem supremacji. Cromwell odnosi sukcesy w likwidacji zakonów. Zostaje nagrodzony i otrzymuje tytuł szlachecki. Zostaje baronem i Lordem Tajnej Pieczęci. Arystokraci, John Constable i Robert Aske, razem z chłopami organizują powstanie przeciwko władzy. Henryk każe stłumić bunt. Rozpoczyna się "Pielgrzymka Łaski".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)