Dynastia Tudorów 2 (8)

Dynastia Tudorów

sezon 2 odc. 8

(The Tudors 2: Lady in Waiting)

serial historyczny Kanada/Irlandia/USA 2008   od 16 lat
Występują:Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy
Reżyseria:Dearbhla Walsh
W skrócie:Henryk prosi Annę, by Jane Seymour została jedną z jej panien dworu. Ambasador Chapuys mówi mu, że cesarz postara się przekonać papieża do uznania Anny. Henryk otwarcie adoruje Jane.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Drugi sezon i dziesięć nowych odcinków "Dynastii Tudorów". Obejmuje on siedem lat, od śmierci kard. Wolsey'a w 1530 roku do egzekucji Anny Boleyn w 1536 roku. Henryk VIII bezskutecznie stara się unieważnić swoje małżeństwo z Katarzyną i poślubić Annę. Chce spłodzić też syna. Produkcja otrzymała dwie nominacje do nagród Emmy, w kategorii: casting i kostiumy. Serial nominowano także do Złotych Globów.

W tym odcinku

Henryk prosi Annę, by Jane Seymour została jedną z jej panien dworu. Chapuys informuje Breretona, że sekcja zwłok Katarzyny wykazała, że została ona otruta. Henryk liczy, że śmierć pierwszej żony umożliwia mu zawarcie nowego małżeństwa. Ambasador Chapuys mówi mu, że cesarz postara się przekonać papieża do uznania Anny i niepodpisywania ekskomuniki oraz że tron powinna odziedziczyć Maria, a nie Elżbieta. Henryk wyznaje miłość Jane. Paweł III informuje króla Francji, że zamierza ekskomunikować Henryka. Prosi, by król wyruszył z wojskiem na podbój Anglii. Henryk zostaje poważnie ranny podczas turnieju rycerskiego zorganizowanego, by oczarować Jane. Cromwell bierze pod uwagę, że Henryk może nie wyzdrowieć, więc rozwiązuje parlament. Jednak król wraca do zdrowia. Ostrzega Annę, że jeżeli nie urodzi syna, to poniesie surowe konsekwencje. Otwarcie adoruje też Jane, nie kryjąc się przed Anną. Cromwell mówi Chapuysowi, że chce doprowadzić do sojuszu Anglii z Francją. Anna traci dziecko. Król sądzi, że jest opętany przez czarownicę. Chce mieć nową żonę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)