Dynastia Tudorów 2 (7)

Dynastia Tudorów

sezon 2 odc. 7

(The Tudors 2: Matters of State)

serial historyczny Kanada/Irlandia/USA 2008   od 16 lat
Występują:Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy
Reżyseria:Dearbhla Walsh
W skrócie:Katarzyna niedomaga. Cromwell, Cranmer i Boldyn uważają, że majątek Kościoła powinien być skonfiskowany na rzecz królewskiego skarbu. Po śmierci Katarzyny Anna czuje się nową królową Anglii.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Drugi sezon i dziesięć nowych odcinków "Dynastii Tudorów". Obejmuje on siedem lat, od śmierci kard. Wolsey'a w 1530 roku do egzekucji Anny Boleyn w 1536 roku. Henryk VIII bezskutecznie stara się unieważnić swoje małżeństwo z Katarzyną i poślubić Annę. Chce spłodzić też syna. Produkcja otrzymała dwie nominacje do nagród Emmy, w kategorii: casting i kostiumy. Serial nominowano także do Złotych Globów.

W tym odcinku

Katarzyna bardzo niedomaga. Anna boi się o swoją przyszłość. Prześladują ją nocne koszmary i wciąż myśli o spisku. Dobiega końca inwentaryzacja kościelnych dóbr w Anglii. Cromwell, Cranmer i Boldyn uważają, że majątek powinien być skonfiskowany na rzecz królewskiego skarbu. Cromwell zatrudnia we Francji protestanckich najemników do walki z reliktami katolicyzmu w Anglii. Król i Brandon jadą na polowanie. Nocują w majątku arystokraty, sir Johna Seymoura, który walczył u boku Henryka we Francji. Annę niepokoją czystki, jakich Cromwell dopuszcza się w Kościele. Przestrzega go przed rozpoczynaniem antykatolickiej krucjaty. Katarzyna umiera w ramionach swojej dwórki, Elizabeth Darrell, która popełnia samobójstwo. Po śmierci Katarzyny Anna czuje się prawowitą, nową królową Anglii, która w dodatku znowu oczekuje kolejnego potomka. Sir Boleyn wchodzi w spór z Cromwellem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)