Dynastia Tudorów 2 (5)

Dynastia Tudorów

sezon 2 odc. 5

(The Tudors 2: His Majesty's Pleasure)

serial historyczny Kanada/Irlandia/USA 2008   od 16 lat
Występują:Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy
Reżyseria:Ciarán Donnelly
W skrócie:Fisher i More nadal nie chcą podpisać dokumentu uznającego zwierzchnictwo Henryka. Fisher zostaje oskarżony o zdradę stanu i skazany na śmierć. Również More zostaje skazany na śmierć.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Drugi sezon i dziesięć nowych odcinków "Dynastii Tudorów". Obejmuje on siedem lat, od śmierci kard. Wolsey'a w 1530 roku do egzekucji Anny Boleyn w 1536 roku. Henryk VIII bezskutecznie stara się unieważnić swoje małżeństwo z Katarzyną i poślubić Annę. Chce spłodzić też syna. Produkcja otrzymała dwie nominacje do nagród Emmy, w kategorii: casting i kostiumy. Serial nominowano także do Złotych Globów.

W tym odcinku

Fisher i More nadal nie chcą podpisać dokumentu uznającego zwierzchnictwo Henryka. Cromwell stara się namówić rodzinę More'a, aby przekonała go do zmiany zdania. Jego żona, Alice, błaga go, by ratował swe życie. Ambasador Chapuys informuje Katarzynę, że na mocy ustawy o zdradzie stanu są podstawy do egzekucji Fishera i More'a. Anna roni ciążę. More pozostaje nieugięty. Fisher zostaje oskarżony o zdradę stanu i skazany na śmierć. Kraj dzieli się po egzekucji Fishera. Sir Richard Rich, na rozkaz Cromwella ma skonfiskować wszystkie księgi i dokumenty byłego kanclerza. Odbywa się proces More'a, gdzie główną rolę odgrywają materiały zebrane przez Richa. More zostaje skazany na śmierć przez ścięcie głowy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)